امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130445
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
 به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاپو پیستلی معاون وزیر خارجه ایتالیا عصر امروز چهارشنبه با سید عباس عراقچی معاون امور ...

 به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لاپو پیستلی معاون وزیر خارجه ایتالیا عصر امروز چهارشنبه با سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص آخرین تحولات و روند مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 گفتگو کرد.
در این دیدار عراقچی با اشاره ای گذرا به اهم مباحث مطرح شده در جریان آخرین دور مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در وین ، مواضع اصولی کشورمان در خصوص موضوعات محوری مرتبط با برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران را تشریح و تاکید کرد :پس از چندین ماه مذاکره سخت و پرداختن به مسائل به شدت فنی و پیچیده اکنون مسیر دستیابی به تفاهم تا حد زیادی هموار شده و چنانچه طرف غربی با حسن نیت مصمم به نیل به توافقی مرضی الطرفین باشد ، شرایط آن بیش از هر زمان دیگر فراهم است .
معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از پیشرفت های حاصله در مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 اظهار داشت : مذاکرات هسته ای نشان داد که گفتگو می تواند الگویی مناسب برای همکاری طرفین در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی باشد . وی با یاد کردن از مذاکرات جاری هسته ای به عنوان یک فرصت تاریخی برای دستیابی به توافق جامع ، نیل به این توافق را بسیار مهم و حیاتی دانست.

معاون وزیر خارجه ایتالیا همچنین با حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص مسائل و آخرین تحولات منطقه و لزوم مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در منطقه تبادل نظر کرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها