امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130447
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی اقدام پارلمان فرانسه در به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی، وزیر خارجه بلژیک نیز ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی اقدام پارلمان فرانسه در به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی، وزیر خارجه بلژیک نیز امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که به زودی تصمیمات پارلمانی درباره به رسمیت شناختن فلسطین گرفته می شود.

«دیدیه ریندرز» افزود: حزب حاکم بلژیک از طرحی حمایت می کند که نمایندگان بلژیکی همانند نمایندگان انگلیس، اسپانیا و فرانسه احتمالا آن را هفته آینده در پارلمان تصویب خواهند کرد.

در این طرح تاکید می شود که پارلمان از دولت فدرال بخواهد تا دولت فلسطینی را در زمان مناسب به عنوان کشور دارای حقوق بین المللی به رسمیت بشناسد.

وزیر خارجه بلژیک تاکید کرد : بلژیک از مدت ها پیش موافق به رسمیت شناختن کشور فلسطینی بوده است .

وی تصریح کرد: هنگامی که ما بخواهیم به سمت به رسمیت شناختن کشور فلسطینی گام برداریم، باید برای هماهنگی در عرصه اروپایی تلاش کنیم.

ریندرز خاطرنشان کرد: اروپا قرار است طی هفته‌های آتی یک فرستاده ویژه در امور خاورمیانه را برای آغاز روندی که در آن نقش سازنده و مثبت اتحادیه اروپا در مسیر درست ایفا شود، تعیین کند.

در همین حال پارلمان اتریش هم از بررسی طرح الزام دولت به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی خبر داد.
خانم «ماریا فامفاکینو» نماینده حزب کارگر اتریش که از اعضای گروه دوستی فلسطین هم هست، روز دوشنبه طرح به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی را به هیئت رئیسه مجلس ارائه داده بود.
وی پس از این اقدام گفته بود: «می‌خواهم به نمایندگان مجلس یادآور شوم که 67 سال از اشغال فلسطین گذشته است؛ اشغالی که کماکان ادامه دارد. این اشغالگری باعث تخریب و آسیب شده است.»
رهبران جامعه یهودیان اتریش با این اقدام نمایندگان مجلس مخالفت کرده و آن را اقدامی پوچ خوانده‌اند.
نمایندگان پارلمان فرانسه روز دوشنبه با 339 رأی مثبت در برابر 151 رأی منفی، دولت فلسطین را به رسمیت شناختند.
سوئد که دولت فلسطین را رسما به رسمیت شناخت اولین دولت در اتحادیه اروپا نام گرفت که این تصمیم را اتخاذ کرد. با شناسایی دولت فلسطین توسط سوئد شمار کشورهایی که در جهان چنین تصمیمی را گرفته اند به 130 کشور در جهان رسید.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها