امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130450
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت سیاست آمریکا در عدم هماهنگی و همکاری نظامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت سیاست آمریکا در عدم هماهنگی و همکاری نظامی با ایران تغییری نکرده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله هوایی ایران در عراق، گفت: «من در جایگاهی نیستم که اقدام نظامی کشوری دیگر را تائید یا رد کنم. من شما را به ایران ارجاع می‌دهم.»

آقای ارنست در این مورد که آیا واشنگتن دستکم برای تأمین امنیت نیروهای خود هم نمی‌خواهد با ایران هماهنگی داشته باشد، گفت: «قطعا امنیت پرسنل، یکی از اصول مهم برای ماست. اما فکر نمی‌کنم هماهنگی مستقیم نظامی با کشوری چون ایران که از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند، به نفع پرسنل ما باشد. در حال حاضر محاسبات ما در مورد هماهنگی با ایران، تغییری نکرده است.»

امروز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم پس از پایان نشست وزیران خارجه ائتلاف آمریکا که در بروکسل برگزار شد، با بیان اینکه اقدام نظامی ایران «در صورتی که به داعش محدود باشد، مثبت خواهد بود»، گفت با این وجود واشنگتن هماهنگی‌ای با ایران نکرده و در حال حاضر برنامه‌ای برای انجام این کار نیز وجود ندارد.
در روزهای اخیر رسانه‌های غربی ادعای اقدام نظامی ایران در عراق را مطرح کرده و به همین بهانه بار دیگر مسئله هماهنگی نظامی تهران و واشنگتن برای مبارزه با گروه تروریستی داعش را پیش کشیده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها