امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130451
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، کنگره آمریکا امروز (چهارشنبه) آماده می‌شود که ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل، کنگره آمریکا امروز (چهارشنبه) آماده می‌شود که با رأی مثبت خود به طرح مورد حمایت لابی صهیونیست‌ها، زمینه را برای افزایش همکاری‌های نظامی-اقتصادی میان آمریکا و اسرائیل مهیا کند.

بر اساس این گزارش، تصویب طرح مزبور یکی از درخواست‌های جدی «آیپک» در سال‌های اخیر بوده و سناتور «باربارا باکسر» که از حامیان سرسخت تصویب این طرح بوده در توضیح جنبه‌های اجرایی آن گفته که «تصویب این طرح، این اطمینان را برای ما ایجاد می کند که اسرائیل به هنگام اضطرار، منابع لازم برای دفاع از خود را خواهد داشت.»

این اطمینان از وجود منابع لازم، به تنش دیپلماتیکی میان آمرییکا و صهیونیست‌ها بر سر عدم تحویل موشک‌های ضدزره «هل‌فایر» در خلال جنگ اخیر غزه برمی‌گردد. اوباما که در آن هنگام با فشارهای شدید افکار عمومی به خاطر حمایت نظامی از کشتار مردم غزه روبرو بود، ادعا کرد که ارسال این موشک‌ها بدون اطلاع کاخ سفید بوده و روند تحویل تسلیحات مزبور را متوقف کرد.

در طرح مورد بحث در سنا اما لابی صهیونیست‌ها برای عدم تکرار چنین کاری، پیش‌بینی‌های لازم را در نظر گرفته‌اند و افزایش ذخائر تسلیحاتی آمریکا در فلسطین اشغالی به 1.8 میلیارد دلار را خواستار شده‌اند. در صورت صدور درخواست برای دریافت سلاح، آمریکایی‌ها حواله صهیونیست‌ها را از این انبارها تأمین‌ می‌کنند که با این کار سرعت رسیدن سلاح مورد درخواست به ارتش رژیم صهیونیستی افزایش می‌یابد.

افزوده شدن رژیم صهیونیستی به فهرست دولت‌های مجاز برای خرید هرگونه سلاح آمریکایی، از دیگر خواسته‌های «آیپک» در این طرح است.

دفاع از زیرساخت‌های سایبری رژیم صهیونیستی در برابر حملات هکرهای اکثراً مدافع فلسطین از محتوای دیگر بندهای این طرح است و در صورت تصویب آن، دولت آمریکا مجاز خواهد بود، فناوری‌های پیشرفته لازم را برای دفاع سایبری از صهیونیست‌ها در اختیار آنها قرار دهد.

اختلاف‌برانگیزترین بخش این طرح، بند مربوط به تسهیل ورود شهرک‌نشینان صهیونیست به خاک آمریکا بوده است و این تنها طرحی است که در مجلس نمایندگان اصلاح شد. بر اساس این بند، دولت آمریکا مادامی که رژیم صهیونیستی ملزومات حضور در میان کشورهای دارای قرارداد تسهیل تردد اتباع را رعایت کند، در میان این کشورها قرار خواهد گرفت.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» چندی پیش از علت مخالفت دولت اوباما با لغو ویزا برای صهیونیست‌ها پرده برداشته بود. آمریکایی‌ها می‌گویند که طرف صهیونیست در صورت برخورداری از چنین امتیازی، در مقابل برای ورود آمریکایی‌های مسلمان و یا عرب‌تبار به فلسطین اشغالی همکاری نخواهد کرد و از سوی دیگر، تعداد توریست‌های جوان صهیونیست در آمریکا افزایش می‌یابد و آنها با سوء‌استفاده از بازه زمانی 90 روزه مجاز برای ماندن در آمریکا، ممکن است به خلاف و قانون‌شکنی دست بزنند. همچنین گفته می‌شود نگرانی واشنگتن از تسهیل اعزام جاسوس‌های اسرائیلی به آمریکا، از دلایل مخالفت اوباما با لغو روادید است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها