امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130456
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسپوتنیک خبر داد که وزرات امور خارجه مجارستان «آندره گدریند» کاردار سفارت آمریکا در ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسپوتنیک خبر داد که وزرات امور خارجه مجارستان «آندره گدریند» کاردار سفارت آمریکا در بوداپست را به دلیل اظهارات جان مک کین سناتور آمریکایی علیه نخست وزیر مجارستان فراخوانده شد. 

جان مک کین در اعتراض به انتخاب «کالین بل» به عنوان سفیر جدید آمریکا در مجارستان گفته بود که بل صلاحیت رفتن به کشوری که در حال قرار گرفتن در کنترل یک دیکتاتور فاشیست که به دنبال تقویت رابطه با روسیه است، قرار می‌گیرد.

مک کین به دلیل اینکه گفته می‌شود، بل که تهیه کننده سینما است به دلیل حامیت‌های مالی‌اش از کمپین باراک اوباما به عنوان سفیر آمریکا در بوداپست منصوب شده، چنین انتقاداتی را از وی انجام داده است.

انتقاد مک کین از ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در شرایطی صورت می‌گیرد که وی به دلیل تلاش برای بهبود روابط با مسکو مورد حمله لفظی سناتور مک کین قرار گرفت.

کالین بل توسط سنای آمریکا برای ماموریت در مجارستان انتخاب شده است و جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید مسائل مطرح شده درباره ارتباط کمک‌های بل با انتصاب وی به عنوان سفیر آمریکا در بوداپست را تکذیب کرده است. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها