امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130478
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«محمدمهدی بحرالعلوم» معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

«محمدمهدی بحرالعلوم» معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه برای نهادینه کردن سبک زندگی قرآنی تمامی نهادهای فرهنگی و غیرفرهنگی باید وارد عمل شوند به فعالیت‌های سازمان دارالقرآن برای تحقق این نوع سبک زندگی اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته با توجه به نیاز جامعه به معرفی سبک زندگی قرآنی و الگوهای برتر، سازمان دارالقرآن برنامه‌های خود را با محوریت تبیین فرهنگ قرآنی پیگیری کرد.

تدوین کتاب‌هایی برای کودکان و بزرگسالان با محوریت سبک زندگی

وی با اشاره به برنامه‌های پژوهشی و آموزشی سازمان دارالقرآن برای نهادینه کردن سبک زندگی قرآنی، افزود: در سال‌های اخیر محتوای آموزشی با هدف توسعه و معرفی سبک زندگی قرآنی تألیف شده است به طوری که با توجه به اهمیت آموزش‌های قرآنی به کودکان اقدام به تدوین 18 جلد کتاب آموزشی برای کودکان 3 تا 6 سال کردیم که 12 جلد از این کتاب‌ها وارد بازار شده و 6 جلد باقی‌مانده تا پایان سال منتشر خواهد شد.

بحرالعلوم با بیان اینکه در برنامه‌های سازمان دارالقرآن رفتار و شیوه‌های قرآنی مد نظر قرار گرفته شده است، اظهار داشت: برای بزرگسالان نیز در سال جاری سه جلد کتاب با محوریت سبک زندگی قرآنی در نظر گرفته‌ایم که با امضای قراردادی با مرکز مطالعات دانشگاه علامه طباطبایی قرار است این کتاب‌ها با موضوعات خانواده، عفاف و حجاب و اهمیت هم‌افزایی، تدوین و از طریق سازمان دارالقرآن توزیع شود.

برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی از چهار سال گذشته

معاون آموزش و پژوهش سازمان دارالقرآن با اشاره به برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی در استان‌های مختلف کشور از چهار سال گذشته تاکنون، گفت: دوره‌ها و کارگاه‌های کوتاه مدت سبک زندگی قرآنی از چهار سال گذشته به همت سازمان دارالقرآن برگزار شده است که قصد داریم این دوره‌ها را در سال آینده به صورت هماهنگ‌تر برگزار کنیم.

بحرالعلوم با بیان اینکه در دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی سازمان دارالقرآن سبک زندگی قرآنی به صورت مستقیم و غیرمستقیم تدریس می‌شود، افزود: دوره‌های تربیت معلم قرآن، روخوانی و روان‌خوانی قرآن کریم نیز از دو سال گذشته با محوریت سبک زندگی قرآنی برگزار شده است همچنین برنامه‌هایی نیز جهت ارتقای فرهنگ قرآنی خواهیم داشت که پس از بررسی و تأئید نهایی اعلام خواهند شد.

تربیت نوجوانانی متخلق به اخلاق قرآنی

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های استعدادهای درخشان قرآنی که از سال گذشته به همت سازمان دارالقرآن برگزار شده است، گفت: در این دوره‌ها که برای نوجوانان تدارک دیده شده بود در کنار برنامه‌های تفریحی و آموزشی به سبک زندگی قرآنی نیز توجه شده است به طوری که سعی داریم تا پایان این دوره‌ها نوجوانی متخلق به اخلاق قرآنی تربیت کنیم.

بحرالعلوم با بیان اینکه پیاده کردن سبک زندگی قرآنی توسط یک فرد یا نهاد امکان‌پذیر نیست، ادامه داد: برای محقق کردن سبک زندگی قرآنی باید نهضت قرآنی ایجاد شود به طوری که تمامی مسئولان و مردم با همکاری و اتحاد سعی در نهادینه کردن این نوع سبک زندگی در جامعه داشته باشند.

«سبک زندگی قرآنی» محور فعالیت‌های سازمان دارالقرآن

وی با اشاره به اینکه سازمان دارالقرآن بر اساس وظیفه، بودجه و امکاناتی که در اختیار داشته برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده و تحقق سبک زندگی قرآنی را محور فعالیت‌ها قرار داده است، گفت: ما در حد توان سعی در نهادینه کردن و تبلیغ سبک زندگی قرآنی کرده‌ایم اما عملیاتی کردن این نوع سبک زندگی نیازمند همکاری همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی و غیر فرهنگی است که امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق و محور قرار دادن آن بتوانیم در آینده نزدیک سبک زندگی قرآنی را در جامعه توسعه دهیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها