امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13049
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نامزدهای انتخابات و مسئولین و سیاسیون کشور در اولین ساعات برگزاری انتخابات ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نامزدهای انتخابات و مسئولین و سیاسیون کشور در اولین ساعات برگزاری انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و شوراهای شهر، آرای خود را به صندوق انداختند و بر تمکین همگان بر نتیجه انتخابات تاکید کردند.

* امیدواریم نتیجه انتخابات سبب انسجام ملی شود

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح با حضور در حسینه جماران رای خود را به صندوق انداخت، گفت: دعا می‌کنیم سرنوشت خوبی برای کشور، انقلاب و مردمان رقم بخورد که نتیجه انتخابات سبب انسجام ملی شود چرا که انسجام ملی شرط موفقیت‌ها در مقابل خطرهای داخلی و خارجی و زمینه‌ای برای رفع مشکلات با همدلی و همگامی مردم در پرهیز از تفرقه‌هایی است که برای کشور خطرناک است.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: شما هم دعا و تلاش کنید که به این اهداف مقدس برسیم که همان حماسه سیاسی است، چراکه بدون حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی رخ نمی‌دهد و امیدواریم خداوند کشور را از همه شروری که در کمین کشور ما هستند، نجات دهد.

* غرضی: باید به رأی مردم احترام گذاشت

سیدمحمد غرضی نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد لرزاده، پس از به صندوق انداختن آرای خود، در اظهار داشت: ‌امروز یک روز ملی است و این انتخابات زندگی مردم را نوسازی می‌کند. امروز مردم مسئولیت قلبی خود نسبت به نظام اسلامی را به جا می‌آورند.

وی افزود: بصیرت باعث حضور گسترده مردم در انتخابات شده و این انتخابات فاصله غنی و فقیر را کم می‌کند.

غرضی تاکید کرد: برنده انتخابات ملت ایران است و هر کسی که رای بیاورد وظیفه سنگین‌تری دارد. امروز مردم دوباره نظام اسلامی را می‌سازند.

وی در پاسخ به این سؤال که در صورتی که رای نیاورد چه می‌کند، گفت: به کارهای گذشته خودم برمی‌گردم و هر کسی باید به رای مردم احترام بگذارد.

غرض تاکید کرد: نظر سازی ها و نظر سنجی های گروه‌های سیاسی اهمیتی ندارد و هر چه که از طرف وزارت کشور و شورای نگهبان اعلام شد مورد تایید همه است.

وی گفت: مردم امنیت کشور و انتخابات را تامین کرده اند و این امنیت محصول نفوذ متدین مردم است که به حقوق هم وفادارند و هیچ کس نمی تواند آن را بر هم بزند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین در خصوص دشمنی آمریکا با ایران گفت:‌ امروز ملت ایران ثابت می‌کند که با قدرت نرم‌افزاری انتخابات، در مقابل قدرت سخت‌افزاری آمریکا می‌ایستد. آمریکا هیچ چیز ما را قبول ندارند آنها فقط کودتاچی و دشمن‌تراشند اما امروز شمشیر آنها غلاف شده است.

غرضی با بیان اینکه امروز قدرت جمهوری اسلامی درصدر قدرت‌های جهان است، افزود: انشاءالله 55 میلیون نفر پای صندوق‌های رای می‌آیند و خداوند قلوب مردم را به سمت کسانی که برایشان خادمند و می‌توانند موفق عمل کنند هدایت کند.

* عارف: باید به کاندیدای پیروز تبریک گفت

محمد‌رضا عارف با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات شرکت کرد و اظهار داشت: از ابتدا نظرم این بود که دو جریان اصلی سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری ائتلاف کنند و چون خودم پیشنهاد داده بودم، به نفع آقای روحانی کنار رفتم تا مردم بتوانند راحت‌تر تصمیم‌گیری کنند و رای دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در ابتدای صبح در انتخابات شرکت کردید، گفت: همیشه در اولین دقایق، در انتخابات شرکت می‌کنم و رای می‌دهم.

عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری شنبه بعد از برگزاری انتخابات چه کاری باید انجام دهند، تصریح کرد: باید از هوادارانشان تشکر کنند و به کاندیدای پیروز تبریز بگویند.

وی تاکید کرد: بنده به حضور مردم در انتخابات خوشبینم و باید مشارکت مردم در انتخابات حداکثری باشد.

* ناطق: کاندیداها باید پس از برگزاری انتخابات از قانون تمکین کنند

علی‌اکبر ناطق نوری پس از حضور در حسینیه ارشاد و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران در سخنان کوتاهی گفت: مردم حق شرکت در انتخابات را دارند و رای‌ دادن حق مردم است و مردم باید حق خود را بگیرند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنبه پس از انتخابات کاندیداهای ریاست جمهوری چه کاری باید انجام دهند، تصریح کرد: همیشه گفته‌ام که داوطلبان باید به قانون تمکین کنند و به تصمیمات پایبند باشند.

* ولایتی: فرد منتخب ملت ایران مورد احترام همه ما است

علی اکبر ولایتی نامزد ریاست جمهوری یازدهم پس از انداختن رأی خود در صندوق مسجد گیاهی تهران گفت: از همه ملت ایران تقاضا می‌کنم با حضور پرشور به پای صندوق‌های رأی بیایند و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند، زیرا رأی مردم برای ریاست جمهوری و شوراها تأیید مجددی بر حمایت مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران است و ملاک، رأی مردم به شمار می‌رود.

این نامزد ریاست جمهوری یازدهم تصریح کرد: هر فردی را که ملت ایران به وی رأی دهند مورد احترام همه ما است و اگر به من اعتماد کنند و رأی دهند بنده به قول‌هایی که به مردم داده‌ام ان‌شاء‌الله به یاری خداوند و حمایت مردم عمل خواهم کرد و اگر به هر کس دیگری رأی دادند ما در خدمت او هستیم.

وی اضافه کرد: همه ما کاندیداها تعهدمان در این است که در خدمت مردم شریف ایران باشیم، چه در سمت ریاست جمهوری و چه در هر سمت دیگری؛ مهم این است که حضور هر چه بیشتر در کنار صندوق‌های رأی و انتخاب کاندیدای اصلح باشد و پیروز نهایی متعلق به ملت بزرگ ایران است.

ولایتی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا شما نامه‌ای از آیت الله مهدوی کنی برای کناره‌گیری به نفع اصولگرایان دریافت کرده‌اید؟ گفت: خیر.

* روحانی: همه باید به برنده انتخابات کنند

حجت‌الاسلام حسن روحانی دیگر نامزد انتخابات نیز پس از شرکت در انتخابات و انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران از برگزاری روند انتخابات ابراز رضایت کرد.

وی افزود: انتخابات مفهوم بالایی دارد و به معنای تغییر و تحول است و امیدوارم همه مردم امروز با حضور خود در صحنه حماسه سیاسی را تحقق بخشند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: مردم صاحب کشورند و با رای خود به کاندیدای مورد نظرشان اجازه خدمت می‌دهند.

روحانی افزود: برای ما اصل نظر مردم است و از دست‌اندرکاران انتخابات نیز می‌خواهم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حداکثر امانتداری را در قبال رای مردم که امانت به دست آنهاست داشته باشند.

وی با تاکید بر مشارکت هرچه بیشتر مردم در اداره امور کشور تصریح کرد: امروز با آرای بیشتر خود قوام و قدرت جمهوری اسلامی را افزایش می‌دهیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سوال خبرنگاری که خواستار پیام وی به ملت شده بود، اظهار داشت: پیامم برای همه مردم عزیز این است که امروز روز تاریخی و سرنوشت‌ساز است.

روحانی افزود: کسی فکر نکند که با نیامدن پای صندوق مشکل حل می‌شود بلکه هر کس پای صندوق رای نرفت به معنای رای به عدم انتخاب است.

وی متذکر شد: از همه ملت انتظار است که از بین کاندیداها به انتخاب خود و کسی که حداقل و کف مطالبات آنها را نیز برآورده می‌کند رای دهند.

خبرنگاری از نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوال کرد که در صورت اعتراض داشتن به نتیجه انتخابات چگونه اعتراضش را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: راه حل اعتراض در قانون پیش‌بینی شده و ما همان راه را طی می‌کنیم.

روحانی در خصوص توصیه به هوادارانش در صورت عدم پیروزی در انتخابات دهم، اظهار داشت: خیلی دوست دارم فضا عقلانی بماند و هر کس که برنده انتخابات شد همه به او کمک کنند.

وی در عین حال از برخی بداخلاقی‌ها در ساعات ممنوعیت تبلیغات ابراز گلایه کرد و گفت: تهمت‌هایی به من زده شد که به دلیل ممنوعیت تبلیغات پاسخ ندادیم.

روحانی اضافه کرد: من برای حاکمیت اخلاق به صحنه آمدم و اگر مردم مصلحت بدانند و بار مسئولیت را با انتخاب خود بر دوشم بگذارند افراط و بداخلاقی را از بین می‌برم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص خبر اعلام پیروزی‌اش در انتخابات در یکی از سفرهای انتخاباتی‌اش، اظهار داشت: من نگفتم پیروزم و کسی هم نمی‌تواند از الان چنین ادعایی داشته باشد.

روحانی افزود: هم در کرمان و هم در مراکز استان‌های دیگر گفتم که روز 24 خرداد روز حماسه است و خواستم که همه پای صندوق رای بیایند و هر کس 10 نفر را نیز ترغیب به حضور در انتخابات کند.

وی ادامه داد: مردم اگر در 24 خرداد حماسه بیافرینند که انشاءالله خواهند آفرید، 25 خرداد روز جشن آنهاست که موفق شده‌اند در این همایش عظیم شرکت کنند و در واقع گفتم که ملت پیروز است، نه کاندیدای خاص.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: هرکس در انتخابات پیروز شود بعد از حمد و شکر خدا باید از ملت تشکر کند به خاطر اینکه او را لایق دانستند و بر اساس حق خود بار امانت مسئولیت را به وی سپردند.

روحانی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان مشارکت مردم در این دوره انتخابات، اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی‌ها و مشاهداتی که داشته‌ام، احساس می‌کنم مشارکت در این انتخابات بالا بود.

وی ادامه داد: گاهی حضور مردم در همایش‌های انتخاباتی تعجب‌برانگیز بود و اجتماعی که روز چهارشنبه گذشته در مشهد انجام شد برخی گفتند که در تاریخ این شهر در هیچ انتخاباتی نظیر نداشته است.

روحانی ادامه داد: به نظرم حضور مردم در این دوره فعال‌تر و بیشتر بوده و پیروزی ما همین است که مردم بر خلاف تبلیغ دشمن برای تحریم انتخابات، در صحنه‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، در پایان گفت: وقتی مردم در صحنه باشند در قبال دشمنان قدرت مقاومت داریم و پیروز خواهیم بود و به خوبی می‌توانیم با کمک ملت مشکلات کشور را حل کنیم.

* یونسی: همه کاندیداها از قانون تبعیت کنند

حجت الاسلام علی یونسی وزیر اطلاعات دولت خاتمی پس از شرکت در یازدهمین دوره رقابت‌های ریاست جمهوری، در خصوص مشارکت مردم اظهار داشت: مشارکت مردم را خوب پیش بینی می‌کنم چراکه اقدامات صورت گرفته، مردم را برای حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای تشویق کرد.

وزیر اطلاعات دولت خاتمی به سخنان اخیر مقام عظمای ولایت اشاره و خاطر نشان کرد: سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه حتی مخالفان جمهوری اسلامی نیز در انتخابات شرکت کنند سبب شد مردم به شوق آیند و خیلی‌ از آنها در انتخابات شرکت کنند، بنابراین اطمینان دارم هر موقعی که اکثر مردم شرکت کنند نتیجه انتخابات به سود مردم و نه به سودهای گروه‌های تندرو است.

یونسی در ادامه توصیه‌ای نیز به کاندیداها برای شنبه بعد از انتخابات داشت و گفت: همه کاندیداها از قانون تبعیت کنند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، مبنی بر اینکه اگر کاندیداهای متبوعتان رای نیاورد چه واکنشی خواهید داشت گفت: قانون فصل الخطاب است.

* قالیباف: باید به انتخاب مردم احترام بگذاریم

محمدباقر قالیباف نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پس از رای دادن در صندوق مستقر در حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به حماسه سیاسی گفت: ان‌شاءالله با حضور مردم حماسه سیاسی خلق خواهد شد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه امروز شاهد حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری باشیم، اظهار داشت: انشاءالله مردم امروز بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند و همه به منتخب مردم احترام خواهند گذاشت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از لزوم تحقق تغییرات اساسی برای پیشرفت و عدالت سخن گفت و اظهار داشت: باید انتخاب مردم را بهترین انتخاب بدانیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه عکس‌العملی درقبال نتیجه انتخابات نشان خواهید داد، گفت: آراء مردم که همان قانون است محترم محسوب می‌شود و به آن احترام می گذاریم؛ بهترین انتخاب، انتخاب مردم است.

وی در پایان تاکید کرد: قطعا از بین نامزدهای حاضر در صحنه یک نفر انتخاب می‌شود که مورد حمایت مردم و همگان خواهد بود.

* بادامچیان: همه نامزدها از نتیجه انتخابات تبعیت می‌کنند

اسد‌الله بادامچیان عضو شورای مرکزی موتلفه با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: حضور پرتعداد مردم در اولین ساعات رای‌گیری نشانه حماسه سیاسی مردم است و امیدوارم مردم فردی را انتخاب کنند که توانایی بالایی برای خدمت به کشور داشته باشد.

بادامچیان همچنین در خصوص تمکین نامزد‌ها به نتیجه انتخابات اظهار داشت: در این خصوص هیچ نگرانی‌ ندارم زیرا این افراد کسانی نیستند که مثل فتنه 88 فتنه‌انگیزی کنند. آنها حتما از رای مردم تبعیت می‌کنند و هرکه ملت انتخاب کرد را همراهی خواهند کرد.

بادامچیان خاطرنشان کرد: روند اجرایی انتخابات بسیار خوب و منظم بود و ما فقط از جریان انحراف و فتنه نگران بودیم که هیچ کدام هم نتوانستند کاری کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در پایان با اشاره به اینکه سران کاخ سفید اعلام کرده اند انتخابات ایران را قبول ندارند گفت: ما از آنها توقع نداریم که انتخابات ما را قبول داشته باشند. آنها دشمن ما هستند.

* یزدی: بعد از انتخابات باید در چارچوب قانون عمل شود

ابراهیم یزدی نیز پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رای دادن تکلیف ملی است و من از حقی که خداوند به بنده داده است استفاده می‌کنم.

این فعال ملی- مذهبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما جز کسانی که شرکت در انتخابات را تحریم کرده‌اند، نیستید؟ گفت: مگر بنده مفتی هستم که انتخابات را تحریم کنم؟ ما در انتخابات شرکت می‌کنیم چرا که پرونده انتخابات یک چیز است و کارنامه جمهوری اسلامی چیز دیگری است.

وی با تاکید بر اینکه بنده به این نسل جدید و جوان امیدوارم گفت: شرکت در انتخابات یک تکلیف ملی است و گرفتاری ما دست دولت نیست.

این فعال ملی- مذهبی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ بر سوالی مبنی بر اینکه چون در حسینه ارشاد خبرنگار زیاد است، به اینجا آمده‌اید؟ گفت: بنده 35 سال است در حسینیه ارشاد رای می‌دهم.

ابراهیم یزدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کاندیدای اصلح شما چه ویژگی‌هایی دارد؟، تصریح کرد: کسی را که بنده می‌خواستم  رای بدهم، شورای نگهبان تایید صلاحیت نکرد.

وی در خاتمه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که پرسید کاندیداها در روز شنبه بعد از انتخابات که رای نیاوردند چه کاری باید انجام دهند؟ تاکید کرد: باید بنشینند در خانه‌هایشان و اگر اعتراضی داشته باشند یا قانون یا اراده دولت حاکم است، اگر قانون حاکم باشد باید در چارچوب قانونی عمل شود ولی باید در ابتدا مقامات دولتی و بعد مردم قانون را رعایت کنند.

* خاتمی: انشاءالله نتیجه انتخابات به نفع کشور و مردم ما باشد

سید محمد خاتمی نیز پس به صندوق انداختن آرای خود در حسینیه جماران، در پاسخ به این سوال که نتیجه انتخابات را چگونه می‌بینید،‌ گفت: انشاءالله نتیجه انتخابات به نفع کشور و مردم ما باشد.

* باقری: همه باید به آنچه که از صندوق‌ها بیرون می‌آید تمکین کنند

علی باقری رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی که به همراه وی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی آمده‌ بود، درباره لزوم قانون‌گرایی نامزدها در انتخابات اظهار داشت: ‌همه نامزدهای ریاست جمهوری چه افراد پیروز و چه کسانی که رای نیاورده‌اند، باید در چارچوب مقررات عمل کنند و نامزدی که پیروز انتخابات می‌شود، باید رفتاری در شأن ملت ایران داشته باشد.

باقری با تاکید بر اینکه کسانی که در انتخابات رای نیاورده‌اند نباید طوری عمل کنند که زمینه برای سوء‌استفاده دشمنان فراهم شود در خصوص کابینه جلیلی خاطرنشان کرد: آقای جلیلی کابینه را به کسی معرفی نکرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات جلیلی در خصوص میزان استقبال از جلیلی از صبح امروز تاکنون گفت: ما علم غیب نداریم اما استقبال عمومی از انتخابات خوب است. اما با توجه به تجربه‌ای که در سال 88 کسب کرده‌ایم، همه باید به آنچه که از صندوق‌ها بیرون می‌آید تمکین کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون مورد خاصی از روند انتخابات به شما گزارش شده است اظهار داشت:  تاکنون مورد خاصی که خارج از چارچوب و مسیر قانون باشد گزارش نشده است و تاکنون روند به خوبی پیش رفته است.

رئیس ستاد انتخابات جلیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر آقای جلیلی به مرحله دوم انتخابات راه پیدا کند، برنامه‌ای در این ارتباط خواهید داشت گفت: برنامه‌ریزی‌هایی در این زمینه داریم.

وی در خصوص تأثیر خلق حماسه سیاسی مردم ایران در عرصه بین‌الملل تصریح کرد: این مسئله مهم است که انتخابات در ایران درون‌زا است و بستگی به مردم داشته  طرف خارجی هیچ تأثیری در آن ندارد و از این رو هرچه مشارکت مردم بیشتر باشد، ناامیدی دشمنان و طمع آنها کمتر خواهد بود.

باقری در خصوص برگزاری جشن پیروزی اظهار داشت: ‌جشن گرفتن برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری معنا ندارد چرا که فرد منتخب به چیزی نرسیده است و ریاست جمهوری یک مسئولیت بزرگ است که باید برای توفیق خدمت به مردم خدا را شاکر باشیم.

رئیس ستاد انتخابات جلیلی تاکید کرد: برای مشخص شدن نتیجه باید هنوز صبر کرد و رای‌خوانی و نظری خوانی درست نیست.

* رضایی: مردم به هر کسی رای بدهند خدا را شکر خواهم کرد

محسن رضایی دیگر نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در روستای منجیل‌آباد برای رای‌دادن حاضر شده بود، گفت: پیام من به ملت ایران این است که انتخابات و تعیین دولت، نمایندگان مجلس و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از دستاوردهای بزرگ خود ملت ایران است که به بهای سنگینی آن را به دست آورده‌‌ایم و تعیین سرنوشتمان به دست خودمان افتاده است.

وی افزود: ما باید از این میراث گرانقدر امام (ره) و شهدا مراقبت کنیم و مراقبت کردنمان این است که در انتخابات حضور فعال و باشکوهی داشته باشیم تا ثابت کنیم که به دستاوردهای خودمان وفادار هستیم.

رضایی تصریح کرد: فراز و نشیب‌های فراوانی در زندگی مردم وجود دارد اما نباید اینها مانع از حضور مردم در انتخابات شود و مردم باید خودشان سرنوشت‌شان را تعیین کنند، لذا از مردم تقاضا می‌کنم که در عرصه انتخابات حاضر شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از اینکه رئیس‌جمهور شدید اولین کاری که می‌کنید، چیست؟، گفت: اولین کاری که در دولتم می‌کنم این است که مشکل گرانی و بیکاری را حل خواهم کرد.

رضایی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت عدم پیروزی چه توصیه‌ای به هوادارانتان دارید، خاطرنشان کرد: مردم به هر کسی رای بدهند خدا را شکر خواهم کرد و مطمئن هستم که ملت ایران حماسه‌ای متفاوت و باشکوه را رقم خواهند زد.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود : من سرباز رهبری هستم و آمده‌ام تا به آرزوی شهدا مبنی بر زندگی بهتر برای ملت ایران جامه عمل بپوشانم و لذا به خاطر همین در عرصه انتخابات حاضر شدم.

* جلیلی: نتیجه انتخابات باید مورد احترام همگان باشد

سعید جلیلی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تمکین به آرای مردم  بعد از اعلام نتایج انتخابات، اظهار داشت: هرچه که مردم انتخاب کنند و از صندوق‌های رای بیرون بیاید باید مورد احترام همگان باشد.

جلیلی تاکید کرد: همه باید کمک کنند تا منتخب مردم بتواند انشاءالله به مردم خدمت کند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در توصیه‌ای به هواداران نامزدها و آحاد مردم تصریح کرد: از همه هواداران نامزدها و آحاد مردم می‌خواهم که به خلق حماسه سیاسی کمک کنند چرا که خلق این حماسه زمانی کامل می‌شود که پس از اعلام نتایج نیز همه به رای مردم احترام گذاشته و هرچه که قانون مشخص کرده است را ملاک قرار دهند.

* انصاری: نتیجه انتخابات هر چه باشد پربرکت است

حجت‌الاسلام مجید انصاری عضو مجمع روحانیون مبارز و مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از شرکت در رای‌گیری، گفت: هر رایی که به صندوق‌های رای انداخته می‌شود نیروی مضاعفی برای تقویت ملی و یگانه عامل موثر در دفع تهدیدات علیه جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

عضو مجمع روحانیون مبارز اضافه کرد: شرکت در انتخابات سبب تقویت بنیه داخلی برای ساختن، توسعه، وحدت، انسجام و همراهی مردم با دولت است. بنابراین نباید هیچ گونه تردیدی در تاثیرگذاری رای آحاد ملت داشت.

انصاری با بیان اینکه امیدوارم امروز مردم حماسه جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری خلق کنند،‌ خاطرنشان کرد: مطمئنا حماسه سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب شکل می‌گیرد تا فصل نوینی در رشد، توسعه و پیشرفت کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مردم از مشکلات اقتصادی و معیشت ناراضی هستند، تاکید کرد: هیچ گاه گلایه‌ها و انتقادات موجب قهر ملت با صندوق‌های رای نخواهد شد.

انصاری در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس که شنبه بعد از انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید،‌گفت: شنبه بعد از انتخابات مردم و کاندیدا منتظر نتیجه نهایی هستند که مطمئنا هر نتیجه‌ای که به دست بیاید برای کشور پربرکت است. بنابراین شنبه بعد از انتخابات را شنبه آرامش می‌دانم.

* امام جمارانی: همه باید به قانون تمکین کنند و هیچکس نباید غیر از قانون عمل کند

حجت الاسلام سیدمهدی امام جمارانی عضو مجمع روحانیون مبارز نیز با حضور در حسینه جماران پس از انداختن رای خود به صندوق آرا، حضور مردم را بسیار پرشور تشریح کرد و گفت: امیدوارم همانی که ملت می‌خواهد و شخصی که به نفع جامعه است و بتواند شادمانی را به ملت دهد روی کار بیاید تا غم و اندوه مردم را تبدیل به خوبی و خوشی کند.

امام جمارانی به مردم و کاندیداها توصیه‌ای داشت و گفت: توجه همه این است که منتخب مردم به نفع ملت روی کار باید نه به نفع سیاست‌ها، چرا که مردم از سیاست بازی، زده شده‌اند و همه دلشان می‌خواهد رئیس جمهوری روی کار بیاید که بتواند کار کند.

وی در مورد عکس العمل کاندیداها در شنبه بعد از انتخابات نیز اظهار داشت: همه باید به قانون تمکین کنند و هیچ کس نباید غیر از قانون عمل کند.

* واعظ‌زاده: کاندیداها و هوادارانشان باید آرامش را حفظ کنند

صادق واعظ‌زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی_ایرانی پیشرفت ضمن حضور و شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عقل سلیم حکم می‌کند که در انتخابات شرکت کنیم.

وی افزود: بعضی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری رقابت فشرده‌ای دارند و امیدوارم در ادامه برگزاری انتخابات، آرامش لازم حفظ شود.

واعظ زاده با بیان اینکه حفظ آرامش مستلزم تمکین به قانون است، تصریح کرد: کاندیداها در صورتی که به نتایج مطلوب خود دست نیافتند، باید آرامش را حفظ کنند و اگر اعتراضی هم داشتند بایستی با آرامش آن را مطرح کنند.

واعظ زاده که خود در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدا ثبت نام کرده بود اما صلاحیتش توسط شورای نگهبان احراز نشد، همچنین تاکید کرد: معتقدم از دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه می‌یابند، گفت: بنده همچنان به رد صلاحیتم معترضم اما به قانون تمکین می‌کنم و امیدوارم انتخابات در یک فضای آرام برگزار و این آرامش تا پایان انتخابات حفظ شود.

* موسوی بجنوردی:  اطاعت از منتخب ملت بر همه واجب است

آیت الله سیدمحمد موسوی بجنوردی نیز پس از به صندوق انداختن آرای خود تصریح کرد: شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بر همه واجب است چون سرنوشت سیاسی و امور اجرایی به رئیس جمهور بستگی دارد.

موسوی بجنوردی به وصیت حضرت امام (ره) اشاره و خاطرنشان کرد: از توصیه های حضرت امام شرکت در انتخابات و رای به اصلح است و معتقدم کسی باید انتخاب شود که انقلابی بوده و 100 درصد در خط امام باشد.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور آینده باید با دشمنان ما یعنی آمریکا و صهیونیست دشمنی بدارد و با کشورهای اسلامی رابطه حسنه‌ای را برقرار کند و اقتصاد کشور را با تدبیر و مدیریت بهبود بخشد.

موسوی بجنوردی در ادامه توصیه‌ای نیز به کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داشت و تاکید کرد: آن شخصی که رای می‌آورد منتخب ملت است و اشخاصی نیز موفق به کسب آرای حداکثری ملت نشدند نزد ملت عزیز هستند.

وی ادامه داد: بر همه واجب است که از شخص منتخب اطاعات کنند چرا که مصلحت نظام وابسته به اتحاد و یک دستگی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها