امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13050
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز جمعه 24 خردادماه در روزی که قرار است ملت ایران حماسه سیاسی را تحقق ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز جمعه 24 خردادماه در روزی که قرار است ملت ایران حماسه سیاسی را تحقق بخشند، گروه‌های مختلف جامعه دانشگاهی همپای مردم در خلق حماسه‌ای بزرگ سهیم شده‌اند.

چند روزی است که گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌ها از هر جناح و صنف و رشته‌ای با صدور بیانیه‌هایی از حضور گسترده، پرشور، انقلابی و آگاهانه در پای صندوق‌های رأی می‌گویند و امروز علاوه بر مقام معظم رهبری، رؤسای قوای سه‌گانه، رئیس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس، اعضای هیئت دولت، ائمه جمعه و جماعات، مراجع تقلید و علما، باشگاه‌های ورزشی، هنرمندان و تمام قشرهای جامعه نیز با حضور در پای صندوق‌های رأی سعی در خلق حماسه سیاسی دارند.

دانشگاهیان نیز همپای دیگر قشرها امروز برای تحقق حماسه سیاسی به پای صندوق‌های رأی رفتند تا همچو قطره‌ای به اقیانوس حماسه‌ای مردم بپیوندند.

* صاحب‌قدم لطفی: حماسه سیاسی امکان تحقق رشد علم و فناوری را نیز فراهم می‌کند

عباس صاحب‌قدم لطفی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری کشور با تاکید بر تاثیر حماسه سیاسی بر رشد علم و فناوری، گفت: در حال حاضر گفتمان علم و فناوری در کشور حاکم است و امکان ندارد بدون لحاظ علم و فناوری بتوانیم ضعف‌ها را به قوت و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ممکن است عده‌ای با اهداف نامقدس بلندگویی را در دنیا به نفع خود در دست گرفته باشند. ولی این طور نمی‌ماند.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری کشور اظهار داشت: فرهیختگان کشور باید با انقلاب آشنا باشند و از تجربیات گذشته نیز استفاده کنند تا نقاط ضعف دولت‌ها به قوت تبدیل شود و برای به فرصت تبدیل کردن تهدیدها نیز برنامه‌ریزی کنند.

* قدیانی : حضور مردم پاسخ دندان‌شکنی به یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به حضور مردم و بخصوص دانشگاهیان، گفت: قطعا حضور مردم و بخصوص دانشگاهیان در پای صندوق‌های رای در ابتدا رای به نظام جمهوری اسلامی است و پاسخ دندان‌شکنی به یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی خواهد بود.

وی افزود: امروز جشن ملی و روز مقابله با استکبار جهانی است و مردم بخصوص دانشگاهیان با هوشیاری‌ و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی همچون گذشته بافته‌ها و گفته‌های رسانه غربی را بی‌اثر می‌کنند و جواب آنان را با حضور در پای صندوق‌های رای می‌دهند.

* باستان: مشارکت مردم نگاه مثبت کشورهای منطقه را به همراه دارد

باستان مسئول بسیج دانشجویی استان تهران با تاکید بر اینکه مشارکت بالای مردم و بخصوص دانشگاهیان در انتخابات نگاه مثبت کشورهای منطقه را به ایران به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: مردم ما نشان دادند با تمام مشکلات و تحریم‌ها پای صندوق خواهند رفت و در کنار نظام‌شان خواهند ایستاد.

* روستاآزاد: حماسه سیاسی در بعد کمی و کیفی رخ داد

رضا روستاآزادرئیس دانشگاه صنعتی شریف با تأکید بر اهمیت انتخابات 24 خردادماه، بیان داشت: با حضور مردم و بخصوص دانشگاهیان پای صندوق‌های رای، لابی صهیونیزم جهانی که در توهم حمله نظامی به ایران به سر می‌برد، متوجه می‌شود در صورت کوچکترین تعرضی به این سرزمین، ملت ایران به پای نظام‌شان ایستاده و از آن دفاع می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز با حضور همگانی در انتخابات و خلق حماسه سیاسی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان می‌زنیم، متذکر شد: امروز حماسه سیاسی هم در بعد کمی و هم از لحاظ کیفی خلق می‌شود و البته بلافاصله پس از آن نیز زمینه تحقق حماسه اقتصادی فراهم می‌شود.

* مومن‌بالله: این دوره انتخابات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است

مومن‌بالله معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: همه اقشار و آحاد مردم معتقدند که این دوره از انتخابات از حساسیت ویژه­ای برخوردار است.

وی وجود دست­های ناپیدا در ایجاد فتنه 88 و همچنین لایه­های بی­بصیرت داخلی و دشمنان قسم خورده خارجی را از علل حساسیت این دوره از انتخابات برشمرد و افزود: مردم ایران در طول 34 سال گذشته همه تهدیدهای خارجی و داخلی را به فرصت تبدیل کردند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با اشاره به حضور گسترده دانشگاهیان در انتخابات، گفت:‌ کانون توجه مردم به افرادی است که بیشترین عنایت را به نظام ولایی و قانونمداری داشته باشند.

وی افزود: باید در میان نامزدها به دنبال فردی باشیم که برای اسلام مفیدتر بوده و بهره بیشتری در قیاس با سایرین برای امت مسلمان و خداجوی ایران داشته باشد.

مومن بالله با اشاره به نقش دانشگاه آزاد در تحقق حماسه سیاسی یادآور شد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی تمام عظمت و گستردگی خودش را بکار گرفته تا ولی امر مسلمین را دلشاد کند و به هیچ­ بازی جناحی و حزبی متوسل نشده است.

* احدنژاد: دانشجویان در خلق حماسه سیاسی پیشتاز هستند

وحید احدنژاد رئیس دانشگاه پیام نور بیجار با اشاره به نقش ارزنده دانشجویان در خلق حماسه سیاسی، اظهار کرد: دانشجویان متعهد ایران اسلامی در خلق حماسه سیاسی پیشتاز هستند.

وی به نقش دانشجویان در ایجاد و خلق حماسه سیاسی در کشور اشاره و تصریح کرد: دانشجویان به عنوان اصلی‌ترین پشتیبانان انقلاب همیشه مورد بغض و کینه دشمنان قرار گرفته‌اند و در این برهه حساس کنونی نیز همچون همیشه چشم دشمنان به جوانان و دانشجویان است، اما این قشر هوشیار و آگاه با عزمی راسخ با حضور در انتخابات به خلق حماسه سیاسی دست خواهند یافت به طوری که دشمن از این شور  ملی مبهوت خواهد ماند.

احدنژاد افزود: به همین جهت دشمنان با استفاده از تمامی ابزارهای تبلیغاتی خود سعی در کاستن از حضور مردم و به خصوص دانشجویان در مسائل سیاسی کشور به ویژه انتخابات دارند، اما جوانان و دانشجویان ایران اسلامی با هوشیاری و حضور گسترده خود در انتخابات دشمنان را از رسیدن به اهداف شومشان ناکام خواهند کرد.

رئیس دانشگاه پیام نور بیجار همچنین به اهمیت انتخابات و لزوم حضور حماسی و پرشور مردم و به خصوص دانشجویان اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب پس از اجرای تحریم‌های اقتصادی، امروز منتظر کاهش حضور مردم در انتخابات هستند تا به زعم خود تاثیر این تحریم‌ها را مثبت ارزیابی کنند و بر فشارهای خود به ملت ایران و برای به زانو در آوردن ملت بیافزایند، اما راه به جایی نخواهند برد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها