امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130529
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 12
‌‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار عبدالله عراقی صبح امروز در مراسم معرفی فرمانده تیپ 38 ذوالفقار اظهار داشت: از خلقت ...

‌‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار عبدالله عراقی صبح امروز در مراسم معرفی فرمانده تیپ 38 ذوالفقار اظهار داشت: از خلقت بشریت همواره حق و باطل مقابل هم صف‌آرایی کردند، اما قرار گیرندگان در جبهه حق عهد و پیمان صادقانه با خدای خود بستند و در این راه جان خود را تقدیم کردند.

وی افزود: برخی مواقع در انجام مسئولیت‌های خود دچار گرفتاری و تردید می‌شویم، اما حضور در یک یادواره شهدا یا مجلس اباعبدالله (ع) ما را دوباره می‌سازد و به مسیر برمی‌گرداند، زیرا شهدا دست ما را گرفتند و رها نمی‌کنند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به نمونه بودن تیپ 38 ذوالفقار تاکید کرد: زحمت کشیدن مقطعی نیست، برای موفقیت باید استمرار در تمرین و تلاش داشته باشیم از طرفی آموزش دقیق، کنترل و نظارت می‌تواند یک نظام را به رشد و شکوفایی برساند.

وی تصریح کرد: سال‌ها به دنبال این بودیم که تیپ زرهی در شرایط جنگ ناهم‌طراز چگونه باید بجنگد و برای آن دیدگاه‌های مختلفی مطرح بود، زیرا دشمن با امکانات خود می‌تواند تلاش نیروی زمینی را با هواپیما و موشک مختل کند.

عراقی بیان داشت: یکی از تیپ‌های که به این منظور انتخاب و تمرین شد، تیپ 38 ذوالفقار بود که با سردار افشارمنش 150 تا 200 تانک و نفربر را به زمین بردیم و پدافند غیر عامل به خوبی ترسیم شد.

وی تاکید کرد: امروز اگر ما به قدرت بازدارنده رسیدیم به این معنا نیست که شب راحت سر به بالین بگذاریم و ادعای ایستادگی در برابر استکبار داشته باشیم، زیرا لازمه رسیدن به موفقیت تلاش و تمرین مستمر است.

عراقی بیان داشت: در جنگیدن تکنیک ما ثابت است، اما تاکتیک‌ها باید متناسب با نوع تهدید دشمن تغییر کند در واقع نوع توانمندی دشمن چگونه جنگیدن، دفاع و حمله را به شما دیکته می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به خدمات ارزنده سردار افشارمنش و حضور وی در پیشبرد اهداف نظام و موفقیت تیپ 38 ذوالفقار بیان داشت: سردار افشارمنش برای تیپ 38 ذوالفقار همیشه پا به رکاب بود و در نبرد حق علیه باطل جنگید با دیدن او ناخودآگاه یاد ارزش‌ها می‌افتادیم.

وی تصریح کرد: افشارمنش اقیانوسی آرام اما پرتلاطم در انجام وظایف و ماموریت‌های خود بود، وی داوطلبانه در ماموریت‌ها حضور داشت و آنها را به خوبی به سرانجام می‌رساند که از محول کردن وظایف به ایشان احساس آرامش از نتیجه کار داشتیم، زیرا فراتر از تصور ما عمل می‌کرد.

عراقی بیان داشت: در مانورهای مختلف هرجا نیاز به کمک داشتیم همه نگاه‌ها به سوی افشارمنش بود، هیچ‌گاه ندیدیم به دلیل مجروحیت‌هایی که از دوران دفاع مقدس داشت به شکایت و گله زبان باز کند، اما آثار خستگی و تحمل درد و رنج به وضوح در چهره وی نمایان بود.

وی خاطرنشان کرد: پر کردن جای افشارمنش بسیار سخت است، او همیشه آماده به جنگ بود، صادقانه عمل می‌کرد در آمادگی‌های رزمی برای ما یک الگو بود که از تمام ماموریت‌ها سربلند بیرون می‌آمد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سردار افشارمنش به قافله شهدا پیوست، گفت: افشارمنش کارهای خود را برای ماموریتی در سیستان و بلوچستان انجام داده بود که در حادثه تصادفی نه تنها مردم کرمان و نیروی زمینی سپاه، بلکه تمام کشور او را از دست دادند.

وی ادامه داد: شب گذشته در دیدار با خانواده وی برای معرفی فرمانده تیپ 38 ذوالفقار کسب اجازه کردیم، سرهنگ معین‌پور فرمانده گردان همین تیپ و از شاگردان و مورد تایید سردار افشارمنش بود که امروز او را برای فرماندهی تیپ 38 ذوالفقار معرفی می‌کنیم.

عراقی تصریح کرد: البته طی مدت این هشت ماه تیپ ذوالفقار به ظاهر فرمانده نداشت، زیرا همچنان با اقتدار در ماموریت‌ها درخشید و این را ناشی از وحدت و همدلی و خلوص نیت تمام افراد حاضر در این تیپ می‌دانیم.

وی خطاب به کارکنان تیپ 38 ذوالفقار عنوان کرد: با وجود آن که همیشه دارای رتبه اول و در ماموریت‌ها سرافراز بودید، اما باید به دنبال حفظ و ارتقای جایگاه خود باشید و انتظار داریم تا آمادگی رزمی خود را حفظ کنید.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تاکید کرد: حفظ روحیه و دانستن اینکه حضور و اقدامات شما چه جایگاه مهمی در نظام و پشتیبانی از ولایت‌فقیه دارد را باید در اولویت آمادگی رزمی قرار دهید و بدانید که کوچکترین حرکت شما ثواب و برای رضای خداوند است.

وی افزود: پرورش قدرت جسم را با تمرین و ورزش در خود تقویت کنید، مهارت‌های تیراندازی را بالا ببرید، زیرا در تیراندازی‌ها باید اولین گلوله را به هدف بخورد، البته این تیپ در مسابقات تیراندازی به خوبی حاضر شده است.

عراقی خاطرنشان کرد: نظم و انضباط جزو وظایف ذاتی یگان‌های رزمی است، اگر کسی به آن اهمیت ندهد در واقع به تمام نظامیان ظلم کرده است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: آموزش‌های تئوری 30 درصد کارآیی دارد و مابقی باید متکی به عملیات باشد، شاخصه برجسته یگان رزم انجام کار تاکتیکی و گروهی است که نشان از آمادگی رزمی مطلوب دارد.
‌انتهای پیام/80028/ش40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار