امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130530
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری امروز در بیست و یکمین همایش بیمه و توسعه با بیان اینکه صنعت بیمه نقش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسحاق جهانگیری امروز در بیست و یکمین همایش بیمه و توسعه با بیان اینکه صنعت بیمه نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد، اظهار داشت:‌ البته نقش بیمه مرکزی به عنوان نهاد نظارتی باید تقویت شود.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: دانش بیمه‌ای این صنعت را از فعالیت‌های سنتی خارج کرده و نحوه بازاریابی، مدیریت، سنجش و ارزیابی آن را توسعه داده است.

جهانگیری گفت: برخی از رشته‌های مرتبط با اقتصاد به اندازه محیط اقتصاد کشور بزرگ نشده است، برای مثال صنعت بانکی متناسب با رشد بنگاه‌های اقتصادی رشد نکرده است و تعداد قابل توجهی از بنگاه‌های فعلی ایران حجم فروششان بیش از ظرفیت بانک‌های کشور است.

وی با اشاره به تدوین سیاست‌های کلی اصل 44 برای برداشتن محدودیت ورود به بخش خصوصی به فعالیت‌های اقتصادی گفت: با این وجود بخش خصوصی آن طور که باید رشد نکرده است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن انتقاد از حضور کمرنگ صنعت بیمه در بازار سرمایه گفت: اگر صاحبان سهام در ایران مطمئن باشند که بیمه ریسکشان را پوشش می‌دهد حتما بورس را نسبت به بانک ترجیح می‌دهند.

جهانگیری با بیان اینکه هیچ پوشش بیمه‌ای در زمینه اکتشاف معادن وجود ندارد، گفت: به همین دلیل بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی زیرزمینی حضور چندانی ندارد، چون این فعالیت ریسک‌بردار و زمان بر است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های قانون برنامه پنجم توسعه برای حضور شرکت‌های بیمه خارجی و افزایش رقابت در این صنعت گفت: حتما یکی از آسیب‌های صنعت بیمه مسئله دولتی بودن آن است، بنابراین از همه دست‌اندرکاران بیمه می‌خواهیم که ضمن ارزیابی دقیق وضعیت در تدوین قانون برنامه ششم دولت را یاری کنند.

جهانگیری افزود:‌ تلاش می‌کنیم در برنامه ششم به صنعت بیمه به طور ویژه توجه کنیم تا محدودیت‌ها برطرف و زمینه حضور بخش خصوصی فراهم شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار