امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130539
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام احمد سالک پیش از ظهر امروز در جمع طلاب و روحانیون استان اصفهان که در خانه بیداری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام احمد سالک پیش از ظهر امروز در جمع طلاب و روحانیون استان اصفهان که در خانه بیداری اسلامی گرد هم آمده بودند اظهار کرد: نقش علما و روحانیت در امتداد و استمرار نقش انبیاء الهی است.

وی بیان کرد: دعوت مردم به سوی خداوند به منزله مبارزه با طاغوت زمان و ظالمین جامعه است،‌فراخواندن مردم به کرامت و انسانیت یعنی مبارزه با جهل و جهالت است.

سالک اذعان کرد: ژرف‌نگری در معارف دینی کلید بصیرت است، علمای اسلام از صدر اسلام تا کنون بر این روش و منش انبیاء الهی گام برداشته‌اند.

وی تاکید کرد: دعوت امام راحل و ارائه مکتب اسلامی مبتنی بر انقلاب اسلامی نیز تماماً‌ بر اساس دعوت بشریت به سوی خداوند متعال است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به طلاب و روحانیت عنوان کرد: گسترش فرهنگ غنی اسلام بدون خرافه در سطح جهانی نخستین روحانیون و طلاب زمانه است.

وی یادآور شد:‌از دیگر رسالت‌های حوزه‌های علمیه گام نهادن در راه تقویت قدرت کفرستیزی و ظالم‌ستیزی در جهان است.

وی خاطر نشان کرد:‌تربیت و پرورش نیرو، نخبه،‌متخصص و متعهد دینی و مذهبی از دیگر وظایف حوزه‌های علمیه است.

سالک در ادامه با اشاره به برخی از شاخصه‌های روحانیت و طلاب اظهار کرد: مدافع حقوق مردم بودن و همراه با مستضعفین جامعه از دیگر خصوصیات بارز روحانیت و علما در طول تاریخ بوده است، پیوند مستحکم مردم و روحانیت و بالعکس از نقاط بارز و شاخصه حاکمیت اسلامی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس متذکر شد: از علائم فتنه بزرگتری که در راه است می‌توان به بدبین کردن چهره علما در چشم مردم اشاره کرد، کوبیدن روحانیت و مرجعیت شیعه و تخریب علمای جامعه از نخستین اهداف استکبار و دشمن است.

*فتنه 88، 14 هدف عمده داشت، براندازی حاکمیت در رأس آنها بود

وی بیان داشت: روحانیت در جامعه اسلامی و حاکمیت اسلامی همواره محور هدایت مردم در جامعه بوده است و قدرت حوزه‌های علمیه و علما نیز بر اساس همین محور می‌باشد.

سالک تصریح کرد: از علائم فتنه بزرگ که در آینده رخ خواهد داد و بسیاری از این علائم با اهداف فتنه 88 مشترک است می‌توان به حفظ ظاهر اسلامی در دین مقابله با مرجعیت، مذهبی و هیأتی بودن در عین ترویج شعار جدایی دین از سیاست اشاره کرد.

وی یادآور شد:‌ اپوزسیون حامی فتنه 78، 88 و فتنه آینده از خارج و داخل بر یک تفکر حرکت می‌کند و یکسان هستند و حرف اصلی آنها زدن روحانیت و در نهایت براندازی حاکمیت اسلامی است.

وی در پایان افزود: فتنه 88، 14 هدف عمده داشت، که براندازی حاکمیت و نظام اسلامی، تخریب جایگاه ولایت فقیه در منظر مردم از جمله این اهداف بود، امروز ابتکار عمل به پشتوانه ملت ایران در دست رهبر معظم انقلاب است.

انتهای پیام/63030/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار