امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130553
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالعزیز الحربی» رئیس کانون زبان عربی و استاد شریعت اسلامی دانشگاه «ام القری» عربستان ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالعزیز الحربی» رئیس کانون زبان عربی و استاد شریعت اسلامی دانشگاه «ام القری» عربستان مدعی شد که وجود «مقام حضرت ابراهیم» -علیه‌السلام- در صحن طواف، شرایط طواف را برای زائران خانه خدا دچار اختلال می‌کند.

پایگاه خبری «المسله» عراق، گزارش داد که وی همچنین مدعی شده که هیچ حدیث یا روایتی که مانع از جابه‌جایی این اثر شود، وجود ندارد.

این پیشنهاد با واکنش متفاوتی از سوی شهروندان ساکن مکه مکرمه مواجه شده است و منتقدان این اقدام معتقدند که نباید میراث تاریخی و مذهبی این شهر و صحن کعبه تغییر کند.

این اولین بار نیست که روحانیون ارشد سعودی پیشنهادهایی با مضمون تخریب آثار تاریخی و مذهبی مقدس موجود در عربستان ارائه می‌دهند.

روزنامه تایمز آمریکا پیشتر گزارش داده بود که تا کنون 98 درصد از آثار تاریخی و مذهبی موجود در مکه از سال 1985 تخریب شده که از آن جمله می‌توان به خانه پیامبر(ص) و خانه‌های اصحاب ایشان اشاره کرد.

پیشتر نیز یک مفتی سعودی طرحی 60 صفحه‌ای ارائه داده و خواستار انتقال قبر پیامبر -صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم- از مسجد الحرام شده بود.

عربستان طرحی موسوم به طرح توسعه حرمین مکی و نبوی را اجرا کرده بود که با واکنش منفی مسلمانان مواجه شده و آن را توطئه‌ای برای تخریب آثار تاریخی و مذهبی اسلام توصیف کرده بودند.

مقام حضرت ابراهیم محل ایستادن حضرت ابراهیم را می‌گویند و سنگی است به طول و عرض 40 سانتی‌متر و بلندی تقریبی 50 سانتی‌متر که جای پای حضرت ابراهیم روی آن است و مقابل در کعبه قرار دارد.

از زمان مهدی عباسی، این سنگ با طلا پوشانده شد و در محفظه‌ای قرار گرفت تا آسیب نبیند. حج‌گزاران پس از طواف واجب، باید در پشت مقام ابراهیم، 2 رکعت نماز طواف به جای آورند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها