امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130560
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امروز قیمت نفت برنت با 84 سنت به کمتر از 70 دلار رسید. نفت برنت امروز به قیمت ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امروز قیمت نفت برنت با 84 سنت به کمتر از 70 دلار رسید. نفت برنت امروز به قیمت 69 دلار و 8 سنت در لحظه انتشار خبر معامله شد که کمترین قیمت طی 5 سال گذشته است.

قیمت نفت آمریکا هم امروز کاهش یک دلار و 6 سنت داشت و در بازارهای جهانی به قیمت 66 دلار و 32 سنت به فروش رفت.

به گزارش رویترز قیمت نفت بعد از تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مبنی بر کاهش ندادن سقف تولید همچنان بی‌ثبات است. این تصمیم هفته گذشته در اجلاس کشورهای عضو این سازمان در وین اتریش به رغم افزایش عرضه در بازارهای جهانی صورت گرفت.

به گزارش رویترز بیش از 30 اقتصاددان و تحلیلگر طی نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کردند قیمت نفت در سال 2015 میانگین بشکه‌ای 82.5 دلار بشود این میزان نسبت به نظرسنجی پیش از آن 11.2 دلار افت داشته است. این بزرگترین کاهش در میانگین پیش‌بینی قیمت نفت از زمان بحران اقتصاد جهانی در سال 2008 است.

در این میان برخی کارشناسان انتظار دارند که قیمت بعد از تصمیم اوپک کاهش بیشتری داشته باشد.

همچنین براساس گزارش رویترز عربستان هم تصمیم گرفته است تا قیمت نفت خام را در بشکه‌ای 60 دلار تثبیت کند که  ظاهراً برخی کشورهای منطقه نیز در این رابطه با وی هماهنگ هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها