امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130564
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه‌ای را در محکومیت حمله به اقامتگاه سفیر ایران در یمن ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل متحد بیانیه‌ای را در محکومیت حمله به اقامتگاه سفیر ایران در یمن منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است:

اعضای شورای امنیت با شدیدترین لحن، حمله روز سوم دسامبر به اقامتگاه سفیر ایران در یمن را که منجر به کشته شدن و مجروح شدن تعدادی شد، محکوم کردند.

اعضای شورای امنیت همدردی عمیق خود را با خانواده‌ها و دوستان افراد مقتول و مجروح این اقدامات شنیع ابراز داشتند.

این اعضا همچنین تمام اقدامات خشونت‌بار علیه هیات‌های دیپلماتیک، که باعث به‌خطر انداختن جان افراد بی‌گناه می‌گردد و در کارهای روزمره نمایندگان دیپلماتیک خلل ایجاد می‌کند، محکوم کردند.

اعضای شورای امنیت مجددا تاکید کردند که تروریسم در همه شکل‌ها و انواع خود همچنان یکی از مهم‌ترین تهدیدات برای پلح و امنیت بین‌المللی است و هرگونه اقدام تروریستی، بدون توجه به انگیزه، مکان، زمان و قربانیانش جنایتکارانه و غیرقابل توجیه است.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنین بار دیگر تصمیم خود برای مقابله با تمامی انواع تروریسم را در تطبیق با مسئولیت‌های این شورا و تحت منشور ملل متحد مورد تاکید قرار دادند.

این اعضا بر لزوم اعمال عدالت در خصوص مرتکبین، سازمان‌دهندگان، تامین‌کنندگان مالی و حامیان چنین اقدامات قابل سرزنش، بر اساس مسئولیت‌هایشان تحت قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های مرتبط شورا و همکاری با مقامات یمنی در این خصوص تاکید کردند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به کشورها یادآوری کردند که بر اساس وظایفشان طبق قوانین بین‌المللی و بالاخص قوانین بین‌المللی حقوق بشر، پناهندگان و قوانین بشری وظیفه دارند تا اقدامات لازم جهت مقابله با تروریسم را به عمل آورند.

اعضای شورای امنیت سازمان ملل اصل اساسی مصونیت مکان‌های دیپلماتیک و کنسولی و وظیفه دولت‌ها برای محفوظ نگه داشتن آنها بر اساس کنوانسوین 1961 و 1963 وین را یادآوری کردند که بر اساس آنها، دولت‌ها باید هر اقدامی را برای جلوگیری از نفوذ به حریم و خسارت زدن به مکان‌های دیپلماتیک انجام دهند و از هرگونه مزاحمت برای ماموران دیپلماتیک و یا اهانت به شخصیت آنها و همچنین حمله به اشخاص و مقامات دیپلماتیک جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها