امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130569
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گرگان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امشب در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: از وحدت مسئولان استان گلستان تشکر می‌کنم و این وحدت می‎تواند زمینه توسعه استان باشد.

وی ادامه داد: فلسفه اصلی سفر به استان گلستان شنیدن مشکلات مردمی و بررسی آنها بود تا مشکلات آنها را به طور مستقیم و ویژه حل کنیم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: افتتاح راه‌آهن بین‌المللی شرق دریای خزر یک اتفاق بسیار مهم و خوب برای سه کشور بود که در خصوص ادامه روابط سه جانبه سه کشور تصمیم بر این شد که یک کمیسیون مشترک بین سه کشور تشکیل شود.

روحانی تاکید کرد: نخستین مرحله از این کمیسیون با حضور وزرای راه سه کشور تشکیل خواهد شد و در مرحله بعدی نیز کمیسیون وزرای سه کشور مورد تاکید و پیگیری روسای سه جمهور خواهد بود.

وی افزود: در خصوص راه‌آهن بین مشهد و گرگان نیز در سفر به خراسان قول شروع راه‌آهن را به مردم مشهد دادم و در این سفر نیز قول شروع پروژه از سمت گرگان را خواهم داد و ان‌شاءالله این پروژه سریع‌تر شروع خواهد شد.

روحانی تاکید کرد: نکته مهمی که در این سفر به آن پرداخته شد این است که موضوع منطقه آزاد اینچه‌برون به تصویب رسید که شرایطی برای انبار کردن محصولات وارداتی و تلاش برای ایجاد یک تحول در صنعت انجام می‌شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: برای نهایی شدن این پروژه باید لایحه‌ای را به مجلس بدهیم تا کار آغاز شود و تلاش می‌کنیم این موضوع با سرعت بیشتری انجام شود.

روحانی بیان کرد: در خصوص گردشگری استان نیز استعداد فراوانی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد و این استان با جاذبه‌های طبیعی که دارد می‌تواند یک منبع و مرکز مناسب برای تحول گردشگری در کشور شود و می‌تواند اقتصاد استان و کشور را نیز متحول کند.

وی افزود: در این حوزه یکی از مسائلی که مورد بحث و تاکید فراوان قرار گرفت تبدیل جزیره آشوراده به یک مرکز گردشگری برای استان و کشور است.

روحانی اظهار کرد: در خصوص این جزیره اشکالات مختلفی وجود داشت که محیط زیست برای آن وارد کرده بود که برای حل آن جلسات مختلفی در دولت شکل گرفت و در نهایت این تصمیم اتخاذ شد که در جزیره آشوراده پروژه گردشگری با رعایت مسائل زیست محیطی انجام شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: حتی در جلسه روسای جمهور سه کشور نیز موضوع جزیره آشوراده مورد بحث قرار گرفت و امیدواریم این کشورها نیز برای سرمایه‌گذاری در جزیره وارد شوند.

روحانی گفت: مسئله دیگر مورد بررسی موضوع سدهای استان بود که مهم‌ترین آن سد نرماب است که این سد یکی سد ویژه‌ای است که بهره‌برداری از آن تا پایان این دولت هم انجام نخواهد شد اما برخی از سدهای مورد بررسی تا پایان سال 94 به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: 121 پروژه مختلف اقتصادی، ورزشی، فرهنگی، اقتصادی و دیگر حوزه‌ها نیز مورد بحث قرار گرفت که ظرف امسال و سال آینده انجام خواهد شد و منابعی که برای آن در نظر گرفته‌ایم بیش از 580 میلیارد تومان است.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص توسعه گردشگری در استان گلستان خاطرنشان کرد: گردشگری و توسعه آن باید توسط بخش خصوصی انجام شود و دولت تنها تسهیلات لازم را فراهم خواهد کرد.

وی اضافه کرد: دولت زیرساخت‌های لازم را ایجاد خواهد کرد و تسهیلات لازم را فراهم می‌کنیم تا بخش خصوصی بتواند در این عرصه وارد شود.

روحانی در بخش دیگری در خصوص خروج جاده از جنگل گلستان تاکید کرد: ما باید در نهایت این جاده را از جنگل گلستان خارج کنیم اما در حال حاضر منابع لازم را برای این موضوع نداریم.

وی افزود: در دولت در این خصوص بحث‌های لازم انجام شده و منابع برای مطالعات آن موجود است اما منابع برای اجرای آن وجود ندارد و امیدواریم به زودی این امکان به وجود آید.

رئیس جمهور بیان کرد: در کل در زمینه جاده و بزرگراه در جایی که دولت نمی‌تواند به تنهایی وارد شود زمینه‌های ورود سرمایه‌گذار خصوصی را فراهم خواهد کرد.

روحانی در بخش دیگری در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص آتش‌سوزی‌های انجام شده در جنگل گلستان و تلاش برای ایجاد پایگاه مناسب امداد و نجات گفت: برای این موضوع منابعی را درنظر گرفتیم و برای تجهیز هلال احمر و خریداری تعدادی بالگرد نیز منابع در نظر گرفته شده که به زودی اتفاق خواهد افتاد.

وی تاکید کرد: تاکید ما بر این است که اگر برای جنگل‌ها همانند جنگل گلستان مشکلی به وجود بیاید سرمایه مردمی از بین خواهد رفت و ما در این خصوص جدی هستیم.

رئیس جمهور در خصوص توسعه صنعت در استان گلستان نیز بیان کرد: استان گلستان نمی‌تواند تنهای یک استان کشاورزی باقی بماند و باید به بخش صنعت آن نیز توجه شود و اگر بتوانیم در بخش صنایع نوین به استان گلستان کمک کنیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

روحانی گفت: توجه به صنایع نوین باعث اشتغال افراد تحصیلکرده نیز خواهد شد زیرا بیکاری در قشر تحصیلکرده در جامعه بسیار بیشتر است.

وی در خصوص پروژه پتروشیمی گلستان خاطرنشان کرد: ما در تهران در این خصوص جلسات و بررسی‌های مختلفی را انجام دادیم و موضوعاتی مورد بحث قرار گرفت.

روحانی بیان کرد: موضوعی که در این پروژه در اختیار دولت است موضوع گاز این پروژه است که این موضوع حل شده و موضوع بعدی محصول نهایی این پروژه بوده که باید بررسی شود.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد تمام محصول نهایی این پروژه کود باشد باید ببینیم نیاز کشور به چه صورت است و ‌باید تمام زوایای این موضوع بررسی شود.

روحانی در پایان ابراز کرد: در این پروژه یک قول‌هایی را دولت گذشته به مردم داده که به هر حال تعهدات حقوقی دولت را این دولت هم موظف است پیگیری کند و امیدواریم این پروژه نیز به نتیجه نهایی برسد.

‌انتهای پیام/83004/‌ذ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها