امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130575
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار اسماعیل قاآنی دقایقی پیش در همایش تجلیل از پیشکسوتان بسیجی در محل دانشگاه فردوسی اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سردار اسماعیل قاآنی دقایقی پیش در همایش تجلیل از پیشکسوتان بسیجی در محل دانشگاه فردوسی اظهار کرد: ما مسلمانیم و جهاد جزء فروع دین ماست، به عنوان یک مسلمان وظیفه داریم در همه زمینه‌ها توان و انرژی خود را در مسیر جهاد به کار ببریم.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه بسیج ریشه در مبانی اعتقادی ما دارد، گفت: بسیج در عده‌ای از افراد خاص در کشور خلاصه نمی‌شود، بلکه دامنه بسیج همه اقشار و افراد جامعه را در بر می‌گیرد و نکته حائز اهمیت اینجا است که امام عظیم‌الشان ما با تشکیل بسیج غباری از این بار بر زمین مانده اسلام برداشته و آن را احیا کردند.

وی با بیان اینکه بیسجیان فرزندان با وفای انقلاب اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: کشور ما سخت‌ترین خطرات و شرایط را تجربه کرده که دفاع مقدس یکی از آنها بود و در تمامی این شرایط سخت و دشوار بسیجیان همواره جلودار موفقیت‌ها و مقابله با این شرایط بوده‌اند، در دوران دفاع مقدس بهترین طراحی‌ها، بهترین‌ شناسایی‌ها و بهترین عملیات‌های خط شکن توسط بسیج شکل می‌گرفت.

قاآنی با طرح این سئوال که جایگاه بسیج کجاست، یادآور شد: جایگاه بسیج جایگاه رفیع و بلندی بوده که امام راحل و مقام معظم رهبری بارها آن را یادآوری کردند، امام راحل فرمودند«به قلوب پاک بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم مرا با بسیجیانم محشور کند» و یا اینکه ایشان فرمودند «افتخارم این است که خودم نیز که بسیجی هستیم» نشانگر جایگاه بالای بسیج و بسیجی است.

جانشین فرمانده قدس با تاکید بر اینکه بسیج بر اساس خطی که امام راحل تعیین کرده رفتار می‌کند و در برابر خطرات می‌ایستد، گفت: چه در بعد نظامی و جنگ سخت و چه در بعد جنگ نرم اگر بسیجی نبود ما موفقیتی کسب نمی‌کردیم و امروز نه تنها در  داخل کشور بلکه در تحولات منطقه به تاثیرگذاری نقش بسیج و تفکر بسیجی پی می‌بریم.

وی با بیان اینکه بسیجی انسان‌ ریشه‌داری است که ریشه‌های مستحکم و عمیقی دارد. تصریح کرد:‌‌ بسیجی مرد میدان مبارزه است و ما در این میدان باید موقعیت خود و فرمانده خود را به خوبی بشناسیم و بتوانیم پیروز شویم و 9 دی از آن وقایعی بود که بسیج جایگاه بلند خود را نشان داد، بسیج در 9 دی طومار فتنه یک مشت خائن به تمام معنا را درهم پیچید.

قاآنی تاکید کرد:‌ بسیج با کسی شوخی ندارد ما انقلابی داریم که امامش نایب امام زمان(عج) بوده و برای این انقلاب شهیدها داده‌ایم و بعد بگذاریم که بیایند و بازی در بیاورند؟! بسیج با رفیق‌ترین رفیق خود نیز وقتی از مدار خارج شود در وهله اول تلاش می‌کند او را برگرداند و با کسی شوخی ندارد. این خط را خدا برای ما ترسیم کرده و امام راحل بیانگر آن بوده است.

قاآنی با تاکید بر اینکه بسیج در موضوعات مختلف عملکرد خوبی داشته است، گفت: ذکر این نکته حائز اهمیت است که بدانیم تفکر بسیجی چگونه در برهه‌ها و موضوعات مختلف سبب موفقیت و پیروزی می‌شود، برای مثال در حوزه انرژی هسته‌ای شهید شهریاری شخصی که غنی‌سازی 20 درصد را انجام داد با تکیه بر تفکر بسیجی به تولید علم و نهضت نرم‌افزاری پرداخت.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها جنایت‌کارترین انسان‌ها هستند، گفت: ما در جنگ 50 روزه غزه شاهد کشتار فرزندان و کودکان بی‌گناهی در فلسطین بودیم و به صراحت می‌توان گفت در هیچ جای دنیا چنین جنگی به‌ راه نمی‌افتد که این‌گونه کودک‌کشی کنند.

وی تصریح کرد: امروز به گفته خود سران رژیم صهیونیستی آنها سوار بر قطار کهنه قدیمی شده و ایرانیان در خودرویی مدل بالا در حال پیشرفت هستند و البته باید گفت اینکه آنان از ما ناراحت هستند این ناراحتی‌شان برای ما ارزش و قیمت دارد.

جانشین فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: در فلسطین اشغالی بیش از 60 سال است که جنگ بوده و در حال حاضر نسل چهار و پنجم در حال جنگ هستند، رژیم صهیونیستی در کمتر از 6 روز مصر، سوریه و اردن را شکست داد و این سوابق تاریخی‌اش است، اما همین اسرائیل در جنگ 50 روزه غزه در ماه رمضان، 50 روز جنگید و بالاترین مسافتی را که رو به جلو رفت 1.5 کیلومتر بود.

قاآنی با اشاره به تحولات اخیر عراق گفت: آمریکا مگر ادعا نمی‌کند، ابرقدرت جهانی بوده و بالاترین قدرت نظامی را دارد، گرچه‌ امروز سخت درگیر مصیبت بوده اما به هر حال بالاترین قدرت نظامی است، ولی ببینید که در سال‌های اخیر که خودش به طور مستقیم وارد منطقه شده است و نمونه اقتدار ایران در برابر آمریکا آنجا بود که زمانی که آمریکا مجبور به ترک عراق شد به ایران التماس می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا یا باید دست و پایش را جمع کند یا ایران جوابش را می‌دهد. مگر در افغانستان چه شد، پس از حادثه 11 سپتامر هیاهویی به راه انداخته و گفتند طالبان و القاعده در افغانستان چه کردند، آنها با ما کار داشتند و بعدها کتاب‌هایش منتشر می‌شود که در جریان 11 سپتامر به مردم خود چه ظلم‌ها کردند.

قاآنی یادآور شد: آمریکا روزی که از عراق می‌رفت به ایران التماس می‌کرد اما خوی دروغ‌گویی و پس‌فطرتی آنها سبب می‌شود که در جلسه‌های خصوصی و نامه‌پراکنی‌ها یک گونه صحبت کرده و در جامعه جهانی طور دیگری هیاهو کنند.

وی افزود: در سوریه دو سال حرفشان را عوض نکردند و گفتند باید دولت برود و جنگ نظامی در سوریه به‌راه افتاد اما امروز وضع آمریکا را در سوریه می‌بینید.

جانشین فرمانده سپاه قدس در مورد داعش نیز گفت:‌ آمریکایی‌ها مگر زمانی که داعشی‌ها موصل و تکریت و مناطق دیگر عراق را گرفته بودند خواب بود و نمی‌دانستند که آن‌ها بد هستند؟ آمریکا مگر ابرقدرت نیست و آن همه بیا و برو ندارد، و با وجود اتاق‌های فکری که در پشت تصمیمات و جریان‌های آنان قرار داشته چطور نمی‌داند که داعش خوب یا بد بوده، چرا آن زمان ائتلاف تشکیل نداد.

قاآنی تصریح کرد: با تکیه بر تفکر بسیجی زمانی که تودهنی محکمی به داعش خورد و آمریکا و حامیانش فهمیدند چه شده آن زمان ائتلاف تشکیل داده و 60 کشور را دور  خود جمع کردند، مگر امریکا ابرقدرت نیست پس چطور باید 60 کشور را در برخورد با داعش دور خود جمع کند؟ تمام این اقدامات و ائتلافی که تشکیل دادند دروغ بوده، باید گفت موشک‌هایی را که پس از ائتلاف در برابر با داعش در عراق زدند به اندازه یک عملیات عراق با حمایت ایران نبوده است.

قاآنی گفت:‌ تفکر بسیجی و ولایت خیر و برکت دارد و میدانی که بسیجی در آن حضور داشته میدان مجاهدت بوده که در این میدان جز تکلیف راه دیگری ندارد، بسیج سرباز ولایت است و باید تلاش کنیم در مسیر بصیرت‌افزایی حرکت کرده و آمریکا و دیگر ابرقدرت‌ها بدانند هر جا که لازم باشد، هستیم و کسی نمی‌‌تواند مانع حضور ما شود.

انتهای پیام/70005/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها