امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130584
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی بعداز ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان قزوین که در محل

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی بعداز ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان قزوین که در محل فرمانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد:‌ تاکنون عده زیادی به دنبال خصوصی کردن آموزش و پرورش بوده‌اند اما مجلس این موضوع را نمی‌پذیرد زیرا در این صورت بخش زیادی از افراد نیازمند جامعه از تحصیل محروم می‌شوند.

وی افزود: نخستین نکته در آموزش و پرورش که مورد غفلت واقع می‌شود دیدگاه هزینه‌بر بودن و درآمدزا نبودن آن است اما نگاه جمهوری اسلامی ایران ارائه خدمات رایگان آموزش و پرورش به تمام قشرهای جامعه است.

نماینده مردم قزوین، الموت و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی استعدادهای موجود در خانواده مستضعف هرگز در خانواده متمول وجود ندارد و از این رو باید شکوفا شدن استعدادهای موجود در قشر نیازمند از طریق ارائه خدمات رایگان آموزشی و پرورشی به آنان تلاش شود.

حسینی ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تدوین قانون اساسی در حوزه آموزش و پرورش نیروی انسانی محوریت دارد که آموزش و پرورش محل تربیت این نیرو است.

نماینده مردم قزوین، الموت و آبیک در مجلس خاطرنشان کرد: باید به بخش آموزش اهمیت داد همچنانکه در تمام دوران توجه به آموزش نتیجه مثبت آن نیز دیده شده است اما از امر پرورش نباید غفلت شود.

وی با بیان اینکه پرورش در آموزش مقدم است اضافه کرد: گاهی برخی افراد آموزش دیده‌اند اما به واسطه بی‌توجهی به پرورش آنان علم این افراد صرفا در خدمت افراد بیگانه قرار گرفته است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: پرورش مهمترین مسئله است و مدیران آموزش و پرورش برای موفقیت در عرصه‌های کاری خود باید آن را بیش از هر چیز مدنظر قرار دهند. چرا که پرورش مقوله آموزش را نیز با خود به همراه دارد.

حسینی تصریح کرد: آموزش را خانواده‌ها نیز پیگیری می‌کنند اما پرورش فرزندان کمتر از سوی آنان مورد توجه قرار می‌گیرد و این کار وظیفه اصلی آموزش و پرورش است.

نماینده مردم قزوین، الموت و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئولان مدیون مستضعفان هستند و همین مستضعفان در تمام دوره‌های انقلاب پشتیبان آن بوده‌اند که از همین رو لازم است در بخش آموزش و پرورش عدالت آموزشی به ویژه برای ساکنان مناطق جنوبی شهرها مدنظر قرار داشته باشد.

وی یادآور شد:‌ باید استعدادها را از طریق پرورش، رشد و بالندگی بخشید تا در خدمت مملکت قرار گیرند و از خدمت آنان به بیگانگان جلوگیری شود.

انتهای پیام/77011/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها