امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130589
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، ابراهیم کارخانه‌ای پیش از ظهر امروز در همایش ملی رؤسای کانون‌های کارآفرینی کشور در همدان با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، ابراهیم کارخانه‌ای پیش از ظهر امروز در همایش ملی رؤسای کانون‌های کارآفرینی کشور در همدان با بیان اینکه مسئله تولید دارای پنج مؤلفه اصلی است، آن را شامل سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، دانشگاه، صنعت، و بازار خواند و افزود: اگر بستر لازم برای این پنج مقوله و هماهنگی بین آنها فراهم شود، در آن صورت شاهد ایجاد تولید پایدار خواهیم بود.

وی افزود: متأسفانه در کشور در ارتباط با این موضوعات و هماهنگی بین آنها مشکلات فراوانی وجود دارد که باید با ارائه راهکارهای راهبردی و ریشه‌ای نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از اخذ سود 22 درصدی بانک‌های دولتی و 30 درصدی بانک‌های خصوصی سخن گفت و تأکید کرد: با این وضعیت نمی‌توان به توسعه کارآفرینی در کشور امیدوار بود.

وی با بیان اینکه در بانک‌های ما هزینه‌های پول حدود 12 تا 13 درصد است، آن را یکی از مشکلات اساسی موجود دانست که قدرت مانور بانک‌ها در عرصه کارآفرینی، اشتغال و تولید را بسیار پایین می‌آورد.

کارخانه‌ای با اشاره به این که در حال حاضر بانک‌های ما دارای عظیم‌ترین ساختمان‌ها در بهترین نقاط شهر هستند، یادآور شد: هر روز انواع ویترین بانک‌ها در کنار هم را مشاهده می‌کنیم که با این شیوه بانک‌داری، نمی‌توان حرکت چرخ تولید کشور را شتاب بخشید.

وی تصریح کرد: اگر بانک‌ها چابک و سبک شوند، به طوری که هزینه پول در آنها به 2 تا 3 درصد برسد، در آن صورت امکان اعطای تسهیلات با سود پنج درصد فراهم خواهد شد که ما این موضوع را در کشورهای خارجی به وضوح مشاهده می‌کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه بانک‌ها به یک واحد تولیدی به عنوان طعمه نگاه می‌کنند تا به آنها پول تزریق کرده و با سود بالاتر پس بگیرند، تأکید کرد: اینکه بلافاصله پس از راه‌اندازی یک واحد تولیدی مسئله بازپرداخت اقساط، اخذ مالیات و عوارض شروع می‌شود و زمان تنفس بازپرداخت اقساط بسیار پایین است، تغییر و تحولی را در عرصه تولید کشور به وجود نخواهد آورد.

وی با بیان اینکه مالیات را باید از سود گرفت، خاطرنشان کرد: اگر مالیات را از سود بگیریم و به واحد تولیدی فرصت استحکام حیات آن را بدهیم در آن صورت اتفاقات خوبی در عرصه تولید رخ خواهد داد.

کارخانه‌ای در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم پیوند بین صنعت و دانشگاه گفت: در حال حاضر 100 هزار دانشجو در استان مشغول تحصیل هستند که اگر این تعداد به 500 هزار دانشجو هم برسد، با وضعیت موجود و این که هنوز شاهد وقوع پیوند بین صنعت و دانشگاه نیستیم، اتفاق خاصی در عرصه تولید نخواهد افتاد.

وی با تأکید بر اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید هدفمند و کارآمد باشد، ابراز داشت: دانشگاه باید در خدمت تولید فناوری باشد، زیرا در این صورت واحدهای تولیدی می‌توانند وارد عرصه رقابت شوند.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه سهم توسعه‌یافتگی در کشور ما ناچیز است، افزود: در کشورهای خارجی صنایعی با قدمت 80 سال هنوز حرف اول را در عرصه رقابت می‌زنند زیرا با علم و پیوند با دانشگاه پیشرفته و جایگاه خود را به دست آورده‌اند.

وی با بیان این که حدود 600 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که اگر وارد چرخه صنعت شود به صرفه و صلاح اقتصادی کشور خواهد بود، خواستار توجه به این مهم شد.

کارخانه‌ای در ادامه با بیان اینکه اعلام کاهش نرخ بیکاری در قالب اعداد و ارقام دردی را دوا نمی‌کند، تأکید کرد: مردم باید مسأله کاهش بیکاری در جامعه را لمس کنند، وگرنه قبلاً هم از این اعداد و ارقام ارائه می‌کردند.

وی با بیان اینکه مشکلات کشور زیرساختی است و باید فکری به حال رفع آن شود، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری باید به سمت ایجاد تحول در ساختار نظام اجرایی کشور رفت.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت در پایان از رؤسای کانون‌های کارآفرینی خواست تجارب خود را در رابطه با تولید و اشتغال، عرضه کرده و به یک سند کارآفرینی در کشور برسند.
انتهای پیام/89002/الف40/ض1002
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار