امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130596
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، ‌آیت‌الله جعفر سبحانی امروز ظهر در دیدار معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: کتاب نخستین ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، ‌آیت‌الله جعفر سبحانی امروز ظهر در دیدار معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: کتاب نخستین گام تربیتی است و سپس تربیت معلمانی که نتیجه زحمت مولفان کتب را به دانش‌آموزان بیاموزند باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش باید در زمینه آموزش معلمان اسلام‌شناس تلاش کند تا این مربیان بتوانند مفاهیم دینی و قرآنی را در ذهن دانش‌آموزان نهادینه کنند.

مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم‌ با بیان اینکه مطالعه علوم طبیعی امری طبیعی به شمار می‌رود ‌متذکر شد: این مسئله در تمام دنیا مطرح بوده و در ایران نیز مطرح است ولی باید در طرح اینگونه مسائل به شیوه‌ای عمل کرد که از درون آموزش توحید بیرون بیاید.

آیت‌الله سبحانی اضافه کرد: آموزش جوانان باید به شیوه‌ای باشد که جوانان از آموزش فرضیه‌های طبیعی تنها میل به مسائل طبیعی پیدا نکنند و علاقه به مسائل علوم الهی و انسانی نیز در آنان به وجود بیاید.

این مفسر قرآن با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید به حفظ قرآن به صورت جانبی توجه ویژه‌ای داشته باشد، خاطرنشان کرد: هر جوانی که با قرآن آشنا است کمتر دچار گناه می‌شود و شرکت در جلسات قرآن تاثیرات مطلوبی بر روح و جسم جوانان می‌گذارد.

انتهای پیام/78005/ش20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار