امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130598
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در دومین همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در دومین همایش تجلیل از مفاخر روحانیت استان بوشهر با اشاره به نقش روحانیت بوشهر در تاریخ ایران و اسلام اظهار داشت: این موضوع نیاز به بازکاوی دقیقی تاریخی دارد تا با نگاه کلان از حیث تاریخی و جغرافیایی بررسی شود.

وی بیان کرد: روحانیت بوشهر ستارگان بی‌غروبی هستند که بر تارک تاریخ شیعه ایران به ویژه جنوب و منطقه خلیج فارس می‌درخشند.

علم، تقوا و بصیرت ویژگی روحانیت بوشهر است

امام جمعه بوشهر گفت: علم، تقوا، اخلاق، بصیرت، هدایت‌مداری و ولایت‌مداری از ویژگی‌های روحانیت استان بوشهر است و در عرصه تدریس، پژوهش، تالیف و تولید علم بزرگانی بودند که هم در استان و هم در حوزه علمیه نجف به عنوان افرادی قوی و صاحب مبنا و دارای اندیشه‌های ژرف شناخته می‌شدند.

صفایی بوشهری بیان کرد: در عرصه ادبیات آیت‌الله سید علی نقی دشتی، در حوزه فقه اصول کلام آیت‌الله بلادی کتاب‌هایی نوشته که اگر امروز نوشته می‌‎شد گویا وی زنده است و در رد تکفیری‌ها کتاب نوشته است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: در حوزه‌های علوم نوین آیت‌الله بلادی 50 کتاب در طب، ریاضیات نوشته و آخوند کبگانی در ادبیات، آیت‌الله حجت در بلاغت عرب به شعر آثار گرانبهایی تالیف کردند.

وی بیان داشت: عالمان این دیار بزرگانی بودند که در عین پارسایی و زهد با استعداد شگرفی که داشتند برای استان بوشهر افتخار آفریدند.

روحانیت مایه افتخار و عزت استان بوشهر هستند

امام جمعه بوشهر گفت: اکنون روحانیت مایه افتخار و عزت استان و میراث‌داران بزرگان این استان هستند.

وی گفت: نام علمای بوشهر قرین تقوا و اخلاق بوده و این دو ویژگی از جوهره ماهوی روحانیت بوشهر است.

صفایی بوشهری اضافه کرد: در طول تاریخ هیچ‌گاه عالم یا روحانی از استان بوشهر نبوده که فریب استعمار یا استبداد را خورده یا در تحلیل‌های خود به خطا رفته باشد.

امام جمعه بوشهر گفت: آیت‌الله سید مرتضی اهرمی برای نخستین بار در تاریخ ایران به مدت دو ماه نظام ولایت فقیه را در بوشهر برپا کرد.

وی بیان داشت: در جریان مبارزه با استبداد روحانیت با تمام وجود در کنار مردم ایستادند و اکنون نیز با تمام وجود بر مبنای فقیه حکومتی در کنار امام خامنه‌ای هستند و با تمام وجود از حریم ولایت دفاع می‌کنند.

صفایی بوشهری افزود: اگر اکنون مردم بوشهر ولایت‌مدار هستند، در پرتو تاریخ تابناک هدایت و مردم‌داری بزرگان این خطه است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: علمای بوشهر در عرصه مجاهدت و بیداری نه تنها در عرصه هدایت مردم حکم به دفاع دادند بلکه در مقابل تجاوزات بیگانگان نیز خود وارد صحنه مبارزه شدند.

معیار تمام حرکت‌های روحانیت در جهان برپایه اطاعات از ولی فقیه است

وی بیان کرد: در شرایط کنونی میزان و معیار تمام حرکت‌های روحانیت در جهان باید اطاعت از ولی فقیه باشد که در امام خامنه‌ای تجلی دارد.

صفایی بوشهری اضافه کرد: تمام روحانیت بوشهر بر اساس بصیرت و فقه حکومتی، ایمان، تقوا و اخلاق سیاسی در مسیر ولایت‌مداری هستند و اگر تهاجمی به این دیار شود با تمام وجود از حریم ولایت دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/66006/ش40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها