امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130599
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین عزیز کاظمی بعد از ظهر امروز در نخستین همایش بررسی مسائل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پناهنده که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین عزیز کاظمی بعد از ظهر امروز در نخستین همایش بررسی مسائل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پناهنده که ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) برگزار شد، اظهار کرد:‌ هر یک از کشورهای جهان اسلام از قدرت زیادی برخوردار هستند و افغانستان نیز یکی از این ملت‌های بزرگ و کهن است که می‌تواند به قدرت بالایی دست پیدا کند.

وی افزود: گرچه قدرت‌های فراوانی هستند که قصد دارند مانع از آن شوند که این کشور آرامش و ثبات به خود ببیند اما افغانستان نیز توان دستیابی به قدرت‌های بالا را دارد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور نقش قشر تحصیل‌کرده افغانستانی را در ایران سازنده دانست و ادامه داد: افغانستان تا چند سال پیش وضعیت وخیمی را پشت سر می‌گذاشت ولی در حال حاضر با وجود گذشت سالیان دراز از مجاهدت و تلاش مردم این کشور دوست و همسایه اوضاع آن مناسب شده اما هنوز به مطلوبیت نرسیده است.

کاظمی در خصوص دلایل وجود مشکلات و سختی‌ها در این کشور همسایه تصریح کرد: شرایط جغرافیایی افغانستان و نیز دخالت برخی کشورها در زمینه مسائل داخلی آن از جمله این موارد به شمار می‌رود.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ایجاد گروه‌بندی جدید در دنیا را از علل بروز دخالت‌های برخی کشورها در افغانستان برشمرد و خاطرنشان کرد: جریانات یاد شده به دنبال سهم‌خواهی بودند و همین موضوع شرایط این کشور را سخت‌تر کرد.

وی با بیان اینکه آموزه‌های دینی موجب ایستادگی ملت افغانستان در برابر دشمنان شد اضافه کرد: این امر در کنار منابع طبیعی و خدادادی موجود در افغانستان سبب ضربه وارد کردن بیگانگان به مردم مسلمان این کشور شد.

در این برنامه مدیرکل نهاد ریاست جمهوری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا، سفیر افغانستان در ایران، استاندار قزوین، معاون سیاسی و امنیتی وی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و جمعی از مسئولان استانی و دانشجویان نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/77011/ش30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار