امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۱۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130603
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
وحید احمدی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر ...

وحید احمدی رئیس کمیته روابط خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه مذاکرات هسته‌ای توانست امنیت کشور را تأمین کند، گفت:‌ اگر دشمن ما امروز نمی‌تواند به جمهوری اسلامی ایران نگاه چپ داشته باشد به اعتبار اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و این به معنای این نیست که آنها نخواسته‌اند کاری بکنند یا مذاکرات جلوی آن را گرفته و یا آنها به مذاکره پایبندند.

وی افزود: استکبار هیچ‌گاه از هیچ اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران کوتاهی نکرده مگر اینکه انجام آن کار در توان آن نبوده و یا آن را بی‌‌فایده دانسته است.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت:‌ مؤلفه‌های اقتدار و امنیت امروز کشور ما امروز 1+5 را پای میز مذاکره نشانده و این امنیت و اقتدار پیش از مذاکرات وجود داشته و آن موجب شده تا مذاکره‌کنندگان غربی با تیم ایرانی بر سر یک میز بنشینند و مذاکره کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: ما قدردان زحمات مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان هستیم و آنها مسئولیت بسیار سختی را بر عهده دارند و مسیر بسیار پرچالشی را طی کرده و در پیش دارند و ما ضمن حمایت از آنها قدرشان را می‌دانیم اما اینکه کسی تصور کند با انجام این مذاکرات امنیت به کشور ما آمده قطع به یقین اشتباه می‌کند و تنها این موضوع که آنها مؤلفه‌های قدرت در جمهوری اسلامی ایران را توانسته باشند تشریح کنند برای ما قابل پذیرش است.

وی در پایان گفت: اقتدار امروز کشور به دنبال وحدت و پیشرفت آن در عرصه‌های مختلف است و دشمن را به این باور رسانده است که جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و نمی‌توانند آن را کنار بزنند و تنها در صددند تا هزینه‌های ما را بالا ببرند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار