امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130615
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، عبدالحسن مقتدایی پیش از ظهر امروز در مراسم همایش ملی گردشگری سلامت، اظهار کرد: در استان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اهواز، عبدالحسن مقتدایی پیش از ظهر امروز در مراسم همایش ملی گردشگری سلامت، اظهار کرد: در استان خوزستان برای اهمیت دادن به بحث گردشگری پنجشنبه‌ها را با اختیار خودمان تعطیل کردیم؛ همچنین تردد خودروهای پلاک اروند برای افزایش میزان تردد و بحث گردشگردی ‌‌را در استان آزاد اعلام کردیم.

وی افزود: مردمی کردن بحث گردشگری و توجه به فعالیت‌های مردمی در این زمینه از دیگر اقدامات بوده است که هفت NGO در زمینه گردشگری فعال شد.

مقتدایی چنین نشست‌هایی را تاثیرگذار دانست، به شرطی که تصمیمات واگذار شود و هر دستگاهی تصمیم‌گیری جزو اختیاراتش باشد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در زیارت اربعین در استان تصمیم گرفته شد که بدون توجه به مرکز عوارض خروج از بین برود که اگر می‌خواستیم معطل سازمان حج و زیارت باشیم و برای پرداخت عوارض اگر حداقل 10 دقیقه برای هر زائر گرفته شود، برای 150 هزار زائر بسیار وقت‌گیر است و نارضایتی به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: همچنین حرکت زیبای امور خارجه عراق که مبلغ ویزا را از 80 دلار به یک دلار کاهش داد و این نتیجه هماهنگی بین امور خارجه ایران و عراق است که باعث شد با یک تصمیم درست آرامش به زائران داده شود.

مقتدایی گفت: در تصمیمات محلی اگر بخواهیم معطل مرکز باشیم هر اقدام به چند ماه دیگر موکول می‌شود؛ نمونه آن افتتاح بندر شادگان است که با تصمیم شجاعانه و سریع افتتاح شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید کاری کرد که گردشگر در این کشور احساس آرامش کند و با احترام با او برخورد شود، یادآور شد: در تحویل بیماران خارجی باید یک کار ملی صورت گیرد و در این زمینه باید مسیری تعیین کرد چرا که این مسائل فرابخشی است.

وی افزود: به اقتضای شرایط هر استان باید اختیاراتی تفویض شود که مجبور نشویم در یک سال چندین تخلف داشته باشیم؛ اگر رضایت مردم در کارها باشد از مرکز نیز با من کاری نخواهند داشت.
انتهای پیام/72022/ش30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها