امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130618
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدحسین صفوی صبح امروز در نشست اطلاع‌رسانی تجهیزات پزشکی که در سالن جلسات بیمارستان قائم مشهد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سیدحسین صفوی صبح امروز در نشست اطلاع‌رسانی تجهیزات پزشکی که در سالن جلسات بیمارستان قائم مشهد برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات طرح تحول نظام سلامت، نحوه اجرا و کنترل نشان می‌دهد قیمت‌های اعلام شده در ارتباط با تجهیزات پزشکی رعایت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اداره تجهیزات باید برنامه‌هایی را در سطح دانشگاه‌ها داشته باشد، افزود: موضوع فراخوان ملزومات پزشکی نیز باید حتما ادامه پیدا کند.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: هزینه‌کرد بهینه بودجه‌ها در ارتباط با تجهیزات پزشکی بسیار ضروری است که باید همچنان ادامه یابد.

صفوی در ارتباط با بحث ثبت اصناف، گفت: به زودی بازدید از انبارها و آموزش اصناف را در این رابطه داریم که به دانشگاه‌ها واگذار می‌کنیم.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت عنوان کرد: در یک ماه گذشته ترخیص تجهیزات با حداقل اسناد صورت می‌گرفته که در این زمینه گمرک همکاری‌های لازم را انجام و ترخیص انجام می‌شد؛ اما هم‌اکنون متوقف شده است و شرکت نقدینگی کافی را ندارد و برای کنترل با مشکل مواجهه شده که باید راهکارهای دیگری را در نظر گرفت.

صفوی به مسئله تحریم بر روند ورود تجهیزات اشاره و اضافه کرد: در ارتباط با ورود کمپانی‌های تولیدکننده به خدمات پس از فروش، برخی شرکت‌ها اعلام آمادگی کردند که می‌توانند مستقل و بدون حضور نمایندگی‌ها فعالیت کنند.

وی در ارتباط با قرارداد صافی دیالیز، تصریح کرد: این مسئله از معاونت درمان پیگیری می‌شود و سیاست‌گذاری‌هایی در این راستا در معاونت درمان انجام می‌شود.

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از ملاک‌ها برای تنظیم قیمت، پوشش بیمه است، خاطرنشان کرد: با 6 دانشگاه مکاتبه شده است که پرداخت پوشش بیمه کاهش پیدا کند و تخلف اسناد قابل پیگیری است.

صفوی در ارتباط با مناقصه برای تجهیزات پزشکی، یادآور شد: مناقصه لازم است چون ما سقف قیمت را انجام دادیم اما باید از قسمت حقوقی استعلام شود.

وی خاطرنشان کرد: خرید تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی برای دانشگاه‌ها مهم است که اداره‌کل تجهیزات پزشکی باید پیگیری کند.
انتهای پیام/70005/ر30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها