امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130624
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام  محمدجعفر منتظری پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش بسیج حقوقدانان مازندران در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام  محمدجعفر منتظری پیش از ظهر امروز در حاشیه همایش بسیج حقوقدانان مازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دنبال کاهش توقف پرونده اداری در دیوان هستیم، اظهار داشت: در صورت سرعت ندادن برای رسیدگی به برخی پرونده‌ها به دلیل حجم  زیاد پرونده‌ها زمان رسیدگی به اسناد تا سال 95 طول می‌کشید.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه برای جلوگیری از طولانی شدن پروسه رسیدگی به پرونده با برنامه‌ریزی انجام شده رسیدگی به پرونده‌های موجود در سال 94 امکان‌پذیر شد، تاکید کرد: زمان طولانی برای رسیدگی به پرونده مورد نظر ما نیست، یکی از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده حجم بالای پرونده و محدودیت تعداد قضات است.

منتظری با تاکید بر اینکه برای رسیدگی نیز باید دقت زیادی صورت گیرد تا حقوق کسی ضایع نشود، اضافه کرد: شاید یکی از دلایل طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ها دقت زیاد برای رسیدگی است که باید در کنار دقت، زمان رسیدگی به پرونده‌ها را کاهش دهیم.

این مسئول درباره راهکار کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها گفت: یکی از راهکارهای اساسی کاهش میزان ورودی پرونده‌ها با ایجاد تعامل با دستگاه‌های اداری است، راه دیگر تقویت تعداد قضات و راه سوم نیز پرداخت اضافه کاری به قضات برای رسیدگی به پرونده‌ها است.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور با بیان اینکه با تغییرات ایجاد شده اثرات خوبی در ماه‌های گذشته در رسیدگی پرونده مشاهده شد، اضافه کرد: میزان رسیدگی به پرونده‌ها بیشتر از ورودی پرونده‌ها بود ولی از ماه گذشته این روند معکوس شده است.
انتهای پیام/86004‌/ش30/پ3003
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها