امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۱۹:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130625
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، اشرف عسگری پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح 200 کلاس آموزش پیش از ازدواج و خانواده مدارس اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، اشرف عسگری پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح 200 کلاس آموزش پیش از ازدواج و خانواده مدارس اظهار کرد: طرح آموزش پیش از ازدواج از سال 81 در سازمان بهزیستی با هدف ایجاد یک زندگی سالم برای زوج‌ها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی در دل خانواده‌ها شکل می‌گیرند، بیان داشت: اگر ما بخواهیم در آینده سیاستمداران، معلمان، شهروندان سالم و ... داشته باشیم باید به این نکته توجه کنیم که رشد این افراد در خانواده‌ها و مدارس صورت می‌گیرد.

عسگری با اشاره به اینکه عملکرد خانواده‌ها زمانی می‌تواند خوب باشد که آموزش و پرورش خوب عمل کند افزود: ما زمانی می‌توانیم عملکرد دو نهاد خانواده و آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کنیم که برنامه‌های اجتماعی خوب و سازنده‌ای حضور داشته باشند و این سه نهاد با هم و موازی و هم عمل کنند.

این مسئول عملکرد آموزش و پرورش را در صورت موازی نبودن جریانات خانواده با این سازمان مانعی بر سر راه آن عنوان کرد و تاکید کرد: همراه نبودن جریانات اجتماعی هم در این راستا می‌تواند موانعی را ایجاد کند.

وی هدف از همکاری بهزیستی و آموزش و پرورش را این موضوع دانست که یکی از ابعاد رشد اجتماعی رشد خانواده است و گفت: اگر خانواده‌های ما دچار مشکل باشند و به نوعی متزلزل باشند جامعه خوبی نخواهیم داشت و پیوند بین خانواده‌ها، آموزش و پرورش و جامعه باید شکل بگیرد تا رشد اجتماعی داشته باشیم.

عسگری خاطرنشان کرد: می‌توان به جرات گفت اگر بهزیستی بسترهایی مثل آموزش و پرورش را نداشت راه به جایی نمی‌برد و از این رو سازمان به سمت شناسایی این بسترها و پتانسیل‌ها در جامعه رفته و با این بسترهاست که اهداف خود را پیش می‌برد.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی چهارمحال و بختیاری آموزش و پرورش را به عنوان یک سازمان مادر یکی از مهم‌ترین بسترها برای بهزیستی معرفی کرد و گفت: بهزیستی در موارد زیادی با آموزش و پرورش همکاری داشته و در این همکاری‌ها موفقیت‌های زیادی را هم کسب کرده است که از جمله این همکاری‌ها می‌توان به همکاری آموزش و پرورش پیش‌دبستانی در بحث تنبلی چشم یا همکاری در بحث اعتیاد اشاره کرد.

این مسئول بیان داشت: باید در زمینه همکاری‌ها به نحوی عمل کنیم که بتوانیم برخی از مسئولیت‌ها را در سازمان‌ها نهادینه کنیم و از این رو راه را برای پیشرفت در مسائل مربوط به بهزیستی باز کنیم.

انتهای پیام/68005/ش30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار