امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130632
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
سید تقی نوربخش در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی پروژه ساختمان جدید شعبه بندر کیاشهر به خبرنگار فارس در این شهر درباره سفر خود به گیلان، اظهار کرد: گیلان جزء ...

سید تقی نوربخش در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی پروژه ساختمان جدید شعبه بندر کیاشهر به خبرنگار فارس در این شهر درباره سفر خود به گیلان، اظهار کرد: گیلان جزء استان‌هایی است که حدود یک‌ میلیون و 200 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی دارد که 45 درصد جمعیت این استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه‌های متعدد درمانی، اقتصادی و ... در  گیلان در حال فعالیت است، افزود: برخی از این پروژه‌ها در سفر بنده تصمیم‌گیری و عملیات ساخت آنها آغاز می‌شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به پروژه‌های مورد بازدید در سفر خود گیلان گفت: پروژه ساختمان اداری تامین اجتماعی بندر کیاشهر از جمله آن است که عملیات ساخت آن آغاز شد.

وی شعبه بندرانزلی و بازدید از پروژه بیمه و درمانی لاهیجان را از دیگر برنامه‌های سفر خود عنوان کرد و ادامه داد: ر این سفر عملیات ساخت یک درمانگاه در آستانه‌اشرفیه آغاز می‌شود.

نوربخش بازدید از پروژه اقتصادی کارخانه چوکا و هتل فجر لاهیجان را از دیگر برنامه‌های سفر خود ذکر کرد و یادآور شد: مشکلات این واحدها بررسی می‌شود.

وی درباره سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در پتروشیمی گیلان تصریح کرد: مذاکراتی با معاونت اقتصادی سازمان و استانداری گیلان انجام گرفته و با بررسی اقتصادی بودن آن، تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درباره هتل فجر لاهیجان اضافه کرد: تا یک ماه دیگر عملیات این هتل و نیز مشکلات پروژه ملی کارخانه چوکا در زمینه اشتغال و تولید آن تصمیمات گرفته می‌شود.

وی به وضعیت حق بیمه کارگران ساختمانی توسط کارفرمایان در بخش‌های خصوصی اشاره کرد و متذکر شد: این پول‌ها طبق قانون برای زیرپوشش قراردادن کارگران ساختمانی که بیشترین حوادث حین کار را دارند صرف می‌شود و پرداخت آن کمک‌هایی است که کارفرمایان برای بیمه کارگران خود انجام می‌دهند.

نوربخش با بیان اینکه مشکلاتی درباره مفاد قانونی بیمه وجود داشت، خاطرنشان کرد: یکشنبه آینده قانون جدید تامین منابع کارگران ساختمانی توسط مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد و تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: به دلیل قانونی که اکنون وجود دارد سقف 800 هزار نفر را می‌توانیم بیمه کنیم و ممکن است افرادی پشت نوبت باشند که امیدواریم با تصویب قانون جدید و تامین منابع بتوانیم این سقف را افزایش دهیم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی درباره نظام سلامت گفت: تامین اجتماعی در خرید خدمات به عنوان اصلی‌ترین تأمین‌کننده منابع نظام سلامت بوده و 60 درصد منابع خرید خدمت را انجام می‌دهد و با توجه به سیاست‌های دولت که راهبردهای اصلی در طرح تحول سلامت بوده، فعالیت‌های جدی صورت گرفته است.

به گزارش فارس، نوربخش در سفر خود به گیلان با نمایندگان این استان در مجلس و امام جمعه رشت و استاندار نشست داشت و اکنون نیز در حال بازدید از چند پروژه تامین اجتماعی گیلان است.

انتهای پیام/2300/ذ30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها