امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130633
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مرضیه گرد ظهر امروز در چهارمین اجلاس دبیران کانون‌های مدارس اسلامی کشور با بیان اینکه از جمله ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مرضیه گرد ظهر امروز در چهارمین اجلاس دبیران کانون‌های مدارس اسلامی کشور با بیان اینکه از جمله اقدامات و برنامه‌های مهم وزارت آموزش و پرورش تعلیم تربیت بوده، اظهار کرد: در عرصه تعلیم و تربیت نیازمند هم‌افزایی اندیشه‌ها و ایده‌ها هستیم که متاسفانه در این بعد اقدامات اساسی صورت نگرفته و آسیب‌هایی در این بخش داریم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تعلیم و تربیت به معرفی الگوهای بنیادین این حوزه بر مبنای فرهنگ اسلامی تاکید داریم، فرهنگ اسلامی باید در مسیر تعلیم و تربیت به تمامی دانش‌آموزان چه مرفه و چه غیرمرفه جاری و ساری شود.

گرد تاکید کرد: تعلیم و تربیت ما با تکیه بر الگوهای اسلامی باید به گونه‌ای باشد که هدف خدمت به نظام اسلامی و حرکت در راه رضای خداوند باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت بر مبنای الگو فرهنگ اسلامی از اصول مهم آموزش و پرورش است، یادآور شد: رسیدن به توسعه و تحقق اهداف بلند نظام اسلامی نیازمند اصول و قواعدی بوده که تعلیم و تربیت در سایه فرهنگ قرآنی و اسلامی از مهم‌ترین آن برشمرده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه از جمله ماموریت‌های مهم آموزش و پرورش، جلوگیری از تاثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی بر دانش‌آموزان و تبیین و ترویج فرهنگ آموزش‌های مجازی است، ادامه داد: آموزش و پرورش در مسیر جلوگیری و مبارزه با نفوذ مفاسد اجتماعی وظیفه دارد و باید با همان اصل تعلیم و تربیت اسلامی مانع نفوذ و اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی در فرزندانمان شود.

گرد خاطرنشان کرد: در فضای مجازی باید به دنبال توسعه آموزش‌های فضای مجازی که هم‌اکنون در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: یکی از مشکلات آموزش و پرورش نقاط صعب‌العبور بوده چرا که در این منطقه به دلیل سختی‌های فراوان مدرس و معلمان توانمند نداریم که این موضوع نیز باید ضمن آسیب‌شناسی حل شود.
انتهای پیام/70005/الف30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها