امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۶:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130636
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، ‌حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام‌محمدیان ‌ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: بر اساس

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، ‌حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام‌محمدیان ‌ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش برنامه تحول در کتاب‌های درسی و محتوای آموزشی در آموزش و پرورش آغاز شده است.

وی افزود: بر این اساس هر سال دو کتاب از هر پایه تحصیلی متغیر شده و مبنای این تغییر رویکرد تعلیم و تربیت اسلامی است.

بهرام‌محمدیان ‌با تبیین اهداف تحول در آموزش و پرورش تصریح کرد: دستیابی به مراتب حیات طیبه و شکوفایی فطرت از مهم‌ترین اهداف نظام آموزشی است.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: برنامه‌های درسی در آموزش و پرورش در 11 حوزه یادگیری، شامل حوزه تفکر و حکمت، قرآن و معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، ریاضیات، علوم تجربی، بهداشت سلامت و تربیت بدنی، فرهنگ و هنر، کار و فناوری، آداب و مهارت زندگی و خانواده و آموزش زبان‌های خارجی تدوین می‌شود.

وی تصریح کرد: ما فطرت را به پنج عنصر ارتقای تفکر، ایمان، علم، عمل و اخلاق معنی کردیم و در حوزه تفکر و حکمت آموزش و پرورش بیشتر حافظه‌محور بود و ما آموزش‌های فکری و تفکر را در کتاب‌های درسی وارد کردیم.

انتهای پیام/78005/ر20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها