امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130640
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، محمدعلی پورمختار ظهر امروز در همایش روز جهانی معلولین، اظهار کرد: موفقیت معلولین در همه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از همدان، محمدعلی پورمختار ظهر امروز در همایش روز جهانی معلولین، اظهار کرد: موفقیت معلولین در همه عرصه‌های اجتماعی،‌ فرهنگی، ورزشی و تحصیلی، بیانگر توانمندی و عزم و اراده قوی آنهاست.

وی با بیان اینکه آنها با تمام توان، بر معلولیت جسمی، حرکتی و حتی روانی خود غلبه می‌کنند، افزود: با توجه به اینکه جامعه معلولین با مشکلات بسیار زیاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند، اما همه آنها نیازمند حمایت روانی و ارتقاء توانمندی روحی در بین جامعه هستند.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه مشکلات معلولین بسیار زیاد است، ابراز داشت: در راستای حل این مشکلات گرچه تحرکات زیادی از سوی سازمان‌ بهزیستی صورت گرفته اما باید عنایت بیشتری به آن شود.

وی بر تأمین نیازها و تجهیزات دارویی و درمان جامعه معلولین از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط و مسئولان تأکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی برای حمایت از معلولین کشور قوانین خوبی وضع کرده اما در عرصه اجرا باید شاهد همت بیشتری باشیم.

پورمختار با اشاره به اینکه هرساله بودجه خاصی برای پیشگیری، درمان و اقدامات حمایتی معلولین در قانون اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: متأسفانه کمبود بودجه و مشکلات اقتصادی کشور، عاملی بر محقق نشدن این امر مهم بوده است.

وی از حضور فعال سمن‌ها در راستای حمایت معلولین در استان ابراز خرسندی کرد و ادامه داد: اقدامات زیادی در زمینه‌های مختلف برای معلولین انجام شده اما متأسفانه کافی نبوده لذا باید کارهای بیشتری صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان عنوان داشت: تحمل سختی و مشکلات در زندگی، سنت الهی است اما وظیفه مسئولان و دولت، رفع نیازهای اساسی جامعه معلولین است.

انتهای پیام/89024/ذ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها