امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130642
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام‌محمدیان ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سبحانی ‌آغاز تحول کتاب‌های درسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام‌محمدیان ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سبحانی ‌آغاز تحول کتاب‌های درسی و محتوای آموزشی در آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: تحول کتاب‌های درسی در پایه اول، دوم و سوم در چند سال گذشته صورت گرفت و در سال جاری نیز کتب پایه چهارم دبستان تغییر کرد.

وی تصریح کرد: تغییر کتب پایه‌های ششم، هفتم و هشتم نیز در دستور کار قرار گرفته که به صورت کلی تغییر و یا بازیابی خواهند شد.

معاون پژوهشی ‏وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه آموزش و پرورش نسبت به تولید هزار و 150 عنوان کتاب اهتمام دارد، تصریح کرد: کتاب‌های تولیدی در سازمان تالیف کتب درسی پیش از تولید، پس از تولید و حین اجرا مورد ارزشیابی قرار گرفته و پس از پنج سال در صورتی که نیازهای جدیدی پیش آمده باشد کتاب درسی اصلاح شده و تغییر داده می‌شود.

وی همچنین با اشاره به انتشار مجله رشد دانش‌آموزی بیان کرد: این مجله سالانه 35 میلیون تیراژ دارد که بالاترین آمار تیراژ در خاورمیانه است.

رئیس سازمان پژوهش و تالیف کتب درسی با تاکید بر اینکه در نظام آموزشی، تلاش می‌شود هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی در نسل جوان حفظ شود بیان کرد: تلاش شده است در نظام آموزشی ارزش‌های ایثار، جهاد، شهادت و ارتباط با اسلام و قرآن تقویت شده و بر درجه‌های علمی کشور افزوده شود.

وی با اشاره به ارسال کتب تازه نشر به ائمه جمعه، نمایندگان ولی فقیه و شخصیت‌های علمی کشور بیان کرد: با ارسال کتب تازه منتشر شده از شخصیت‌های علمی خواسته شده که نظر خود را بیان کنند تا در مسیر مناسبی گام برداشته شود.

بهرام‌محمدیان در پایان چنین توضیح داد: در تلاش هستیم قرآن مبنای برنامه‌ریزی درسی قرار گیرد که در این راستا به صورت جدی در آموزش قرآن هدف‌گذاری شده است.
انتهای پیام/78005/ذ30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها