امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130647
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس دو روزه «ضد تروریسم و افراطگرایی مذهبی» دانشگاه الازهر مصر در قاهره، روز پنجشنبه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کنفرانس دو روزه «ضد تروریسم و افراطگرایی مذهبی» دانشگاه الازهر مصر در قاهره، روز پنجشنبه با قرائت بیانیه پایانی به کار خود پایان داد.

بیانیه پایانی این کنفرانس را که با حضور نمایندگان مذاهب مختلف دین اسلام و مسیحیت از  120 کشور، از جمله ایران برگزار شد، «احمد الطیب» شیخ الازهر قرائت و بر پایان دادن به جنایت‌های رژیم صهیونیستی و اختلافات مذهبی در منطقه تأکید کرد.

به گزارش تلویزیون «المصریه»، بیانیه پایانی کنفرانس، جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و هتک حرمت مقدسات مسلمانان را محکوم کرد و خواستار ارجاع عاملان این جنایات به دادگاه جنایی بین‌المللی شد.

این بیانیه همچنین خواستار پایان اختلافات مذهبی در منطقه و خاموش کردن آتش اختلافات دینی مذهبی در منطقه شد و از علمای مسلمان و مسیحی در منطقه خواست تا به خاموش شدن اختلافات مذهبی در عراق، سوریه، یمن و بحرین کمک کنند.

همچنین بیانیه کنفرانس ضد تروریسم و افراطگرایی مذهبی قاهره، «جهاد» در اسلام را دفاع از نفس دانست و اعلام کرد که کسی یا گروهی در هر مقامی که باشد حق ندارد، خودسرانه اعلام جهاد کند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها