امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130649
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری «تاس» گزارش کرد که «عبدالرحمانف دوکواخا» رئیس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری «تاس» گزارش کرد که «عبدالرحمانف دوکواخا» رئیس پارلمان چچن احتمال داده است که ناتو و آمریکا حمله روز پنج‌شنبه (امروز) به «گروزنی» پایتخت چچن را سازماندهی کرده باشند.

بی بی سی نیز گزارش کرد پس از چند سال آرامش نسبی در جمهوری خودگردان چچن در روسیه، سه مأمور پلیس به دست مهاجمان مسلح در پایتخت این جمهوری کشته شدند.

طبق این گزارش، روز پنجشنبه، 13 آذر (4 دسامبر)، خبرگزاری روسی ریانووستی به نقل از کمیته مقابله با تروریسم دولت روسیه گزارش کرد که سرنشینان مسلح چند خودرو در ساعات شب به یک پاسگاه ایست و بازرسی پلیس در شهر گروزنی، پایتخت جمهوری خودگردان چچن حمله کردند و چند مامور پلیس راهنمایی مستقر در این پاسگاه را به قتل رساندند. برخی منابع از کشته شدن سه نفر و برخی دیگر از کشته شدن پنج مامور پلیس و زخمی شدن تعدادی دیگر خبر داده‌اند.

کمیته مقابله با تروریسم همچنین گفته است که سرنشینان مسلح این سه خودرو سپس دفتر یک مؤسسه انتشاراتی را در مرکز گروزنی اشغال کردند و ماموران امنیتی در حال حاضر این ساختمان را در محاصره خود دارند.

برخی منابع خبری چچنی گفته‌اند که مأموران پلیس زمانی کشته شدند که می‌خواستند خودروهای حامل افراد مسلح را متوقف و بازرسی کنند.

به گزارش بی بی سی، یک فیلم ویدیویی که در سایت‌های اینترنتی منتشر شده، ساختمانی را در گروزنی نشان می‌دهد که دستخوش آتش‌سوزی شده و در همان حال، یک گلوله تانک نیز به سوی آن شلیک می‌شود. صحت این نوار تایید نشده است. همچنین، گزارش‌های تأیید نشده‌ای از کشته شدن تعدادی افراد غیر نظامی در جریان درگیری در این ساختمان منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها