امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130651
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع یمنی و غربی می‌گویند که با قدرت یافتن شیعیان در یمن که دوستان رقیب ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع یمنی و غربی می‌گویند که با قدرت یافتن شیعیان در یمن که دوستان رقیب منطقه‌ ای ریاض محسوب می‌شوند، عربستان سعودی بخش زیادی از کمک‌های مالی خود به یمن را قطع کرده است.

به نوشته رویترز، یمن که با شورش القاعده، تجزیه‌طلبی در جنوب، فساد اداری و ضعف دولت مواجه است، غالبا در همه چیز حتی پرداخت حقوق کارمندان دولت نیز به همسایه شمالی ثروتمند خود متکی بوده است.

با این حال، اندکی پس از آنکه انصارالله یمن موفق به کنترل صنعا، پایتخت این کشور شد، عربستان سعودی بخش اعظم این کمک‌ها را قطع کرد چرا که نگران بود این گروه، بر سیاست‌های داخلی تسلط یافته و نفوذ ایران را در یمن توسعه بخشد.

همچنین بنا بر ادعای رویترز، سعودی ها نگران آن هستند که تاکید انصارالله بر حقوق شیعیان زیدی، منجر به تشدید تنش‌های فرقه‌ای شده و به القاعده فرصت دهد که فضای بیشتری در مناطق سنی‌نشین به دست آورد و از این طریق، پادشاهی سعودی را هدف قرار دهد.

یک مقام ارشد یمنی در این خصوص به رویترز گفته است: «سعودی‌ها اعطای هرگونه کمک به دولت یمن را منوط به اجرای توافق سپتامبر کرده‌اند. ابتدا باید حوثی‌ها پایتخت را ترک کنند تا پس از آن کمک‌ها پرداخت شود.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها