امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130654
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «کریستینا ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «کریستینا فرناندز» رئیس جمهور آرژانتین تصریح کرد که با عدم پرداخت مالیات‌ها به وزارت خزانه‌داری هزینه بسیاری از اقدامات سازنده در این کشور با مشکل مواجه شده است.

«فرناندز» برخی از نمونه اقدامات و برنامه‌های دولت خود با مبلغ برآورد شده 7 میلیارد دلاری از نپرداختن مالیات‌ها را اعلام کرد.

وی نخست  به سرمایه گذاری‌ها در بخش بهداشت این کشور اشاره کرد و گفت: با مبلغ  فرار از مالیات یک دوره مالیاتی از 4 هزار و 40 حساب بانک HSBC  سوئیس در این کشور بودجه 27 ساله تمام برنامه‌های واکسیناسیون ملی فراهم می‌شد.

رئیس جمهور آرژانتین متذکر شد که با این میزان مالیات‌ها که پرداخت نشد می‌توانستیم برای 42 هزار بیمار مبتلا به ایدز به مدت 70 سال داروهای رایگان در کشور فراهم کنیم.

وی گفت: با این مبالغ دولت می‌توانست 200 بیمارستان مجهز به آخرین فن‌آوری و با هزینه 300 میلیون پزویی برای هر کدام را در این کشور ایجاد کند.

رئیس جمهور آرژانتین خاطر نشان کرد که در صورت پرداخت این مالیات‌ها  واکسیناسیون کودکان و بزرگسالان تا سال 2034 تضمین می‌شد؛ با 60 هزار پزو می‌توانستیم 120 هزار آمبولانس مجهز به مراقبت‌های ویژه برای انتقال 150 هزار بیمار خریداری کنیم.

«فرناندز» اضافه کرد با این میزان مبالغ پرداخت نشده از مالیات، دولت این کشور می‌توانست 120 هزار پیوند مغز استخوان در بیمارستان‌های عمومی و حدود 300 هزار عمل جراحی قلب برای ناهنجاری‌های مادرزادی در کودکان زیر 5 سال ایجاد کند.

وی در آخر گفت: دولت آرژانتین در تلاش است کمیسیونی درست و شفاف برای رسیدگی به شکایات فرار از پرداخت مالیات‌های بانک‌های چند ملیتی HSBC سوئیس را ایجاد کند.

انتهای پیام/ 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها