امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130656
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، گروه‌های مقاومت در عراق تاکید کردند که پارلمان عراق باید ملاحظات آنها درباره ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، گروه‌های مقاومت در عراق تاکید کردند که پارلمان عراق باید ملاحظات آنها درباره قانون گارد ملی را در پیش‌نویس این قانون قبل از تصویب آن درج کند.

«نعیم العبودی» سخنگوی عصائب اهل الحق یکی از برجسته‌ترین گروه‌های مقاومت و بازوی ارتش در فتح الفتوح عراق در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد تاکید کرد:گروه‌های مقاومت خواستار بررسی پیش نویس قانون گارد ملی در پارلمان عراق با حضور نمایندگان مقاومت هستند زیرا گروه‌های مقاومت هم بخشی از گارد ملی و بسیج مردمی هستند.

وی تاکید کرد: قانون گارد ملی اگر منفعت ملت عراق را دربرداشته باشد گروه‌های مقاومت از اولین حامیان آن خواهند بود.

نعیم العبودی با اشاره به ضرورت کنترل نهادهای امنیتی و ارتش قدرتمند عراق از سوی دولت بغداد و نه مقامات استانی در عراق گفت: ما با توسعه اختیارات استان‌ها موافقیم اما نه اینکه به ضرر دولت مرکزی تمام شود.

سخنگوی عصائب اهل الحق تاکید کرد:گروه‌های مقاومت جانشین ارتش عراق یا نیروهای امنیتی نیستند اما ما می‌خواهیم که پیش‌نویس قانون گارد ملی شفاف بوده و نسخه‌ای  از آن به گروه‌های مقاومت برای بیان نظراتشان ارائه شود تا قانون مزبور مورد رضایت همه اقشار و گروه‌های ملت عراق باشد.

در پی تاکید نخست وزیر عراق بر ایجاد سامانه امنیتی در همه استان‌های این کشور، رئیس مجلس عراق از تهیه پیش‌نویس قانونی برای تشکیل گارد ملی در استان‌های این کشور خبر داد.

هم اکنون امنیت استان‌های عراق به عهده نیروهای ارتش است.

سلیم الجبوری،  رئیس مجلس عراق هم در پی آن گفت: هدف از تصویب پیش‌نویس قانون تشکیل گارد ملی با استفاده از نیروهای بومی، بسیج نیروهای مردمی به منظور مبارزه با تروریست‌های تکفیری داعش است.

رئیس مجلس عراق همچنین اعلام کرد: اقدام تروریست های داعش در قتل  صدها تن از اعضای قبایل این کشور در استان الانبار موجب بسیج مردم برای مقابله با این گروهک تکفیری  شده است.

در همین حال روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات چاپ لندن امروز نوشت که شیوخ عشایر و گروه‌های مسلح در غرب عراق، بر روند جذب نیرو برای «گارد ملی» نظارت دارند و در این روند چندان پایبند اصول قانون بعثی‌زدایی و دور نگهداشتن افسران ارتش صدام از قدرت نیستند.

مقامات کاخ سفید هم به منظور بهره برداری از تشکیل گارد ملی و تحقق مقاصد پنهانی خود در ورای حمایت از اجرای این قانون، خواستار تشکیل گارد ملی با 200 هزار عضو، برای تامین امنیت مناطق سنی‌نشین و مرزهای مشترک با اردن، عربستان و سوریه هستند به گونه‌ای که مستشاران آمریکایی این نیروها را آموزش دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها