امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130661
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق، جمعه (فردا) در پاسخ به دعوت رسمی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق، جمعه (فردا) در پاسخ به دعوت رسمی منامه، به بحرین سفر خواهد کرد.

به گزارش «السومریه نیوز»، جریان «الاصلاح الوطنی» عراق اعلام کرد که وزیر خارجه عراق به منظور میانجیگری میان معارضان و حکومت بحرین به این کشور سفر خواهد کرد.

«احمد جمال» سخنگوی این جریان گفت: این سفر رسمی و در پاسخ به دعوت رسمی وزیر خارجه بحرین صورت خواهد گرفت و در این سفر روابط دوجانبه بغداد - منامه و بازگرداندن گرما به این روابط بررسی می‌شود.

وی افزود که وزیر خارجه عراق از  روابط خوبش با رهبران معارض بحرین و نیز خاندان حاکم بر این کشور، استفاده خواهد کرد تا میان طرفین میانجیگری کند. عراق در موضوع حقوق در بحرین نقشی دیپلماتیک ایفا خواهد کرد.

از سوی دیگر، جعفری که چهارشنبه (دیروز) به منظور شرکت در نشست ائتلاف آمریکایی ضد داعش به بروکسل رفته بود، از سوی چند کشور اروپایی رسما دعوت شد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه عراق، کشورهای ایتالیا، آلمان، دانمارک و کانادا رسما جعفری را دعوت کردند و این دعوت طی دیدار وزرای خارجه این کشورها با وی طرح شد.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار