امروز : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 23
۰۹:۲۰
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130662
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروهی متشکل از 13 جوان ترکیه‌ای که در اواسط ماه نوامبر سال جاری به 2 نظامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گروهی متشکل از 13 جوان ترکیه‌ای که در اواسط ماه نوامبر سال جاری به 2 نظامی آمریکایی در استانبول حمله کرده بودند، به حبس بین 1 تا 10 سال محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی »،بر اساس حکم دادگاه ترکیه اقدام دانشجویان معترض به حضور نیروهای آمریکایی در استانبول «تخلف قانون»، «دشنام» و «صدمه وارد کردن» نامیده شده است.

در جریان این واقعه که در ۱۲ نوامبر سال جاری (۲۱ آبان) اتفاق افتاد، معترضین ترکیه‌ای بر سر ۲ نظامی آمریکایی عضو ناتو کیسه‌های پلاستیکی گذاشته و به تعقیب آن‌ها پرداخته و سپس شعارهای «یانکی به کشورت برگرد» و «مرگ بر آمریکا» سردادند.

۲ نظامی یاد شده بدنبال وقوع این حادثه با تشکیل پرونده به تعقیب قضایی این مسئله پرداختند.

به گزارش این منبع خبری،حکم ۵ صفحه‌ای محکومیت این جوانان عضو گروه «تی‌جی‌بی» که در سال ۲۰۰۳ و به دنبال حمله نیروهای آمریکایی علیه نظامیان ترکیه‌ای مستقر در پایگاه سلیمانیه در شمال عراق شکل گرفت، بعد از تصویب از سوی دفتر دادستان عمومی استانبول برای اجرا به دادگاه جنایی این شهر ارسال شد .

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها