امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130663
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک راوید» خبرنگار امور سیاسی روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باراک راوید» خبرنگار امور سیاسی روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی اعلام کرد که روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی در این روزها به پایین‌ترین حد خود رسیده است اما وی تاکید کرد که از زمانی که رژیم صهیونیستی به تخریب منازل فلسطین دست زده است، تنشی در این روابط رخ نداده است.

راوید به نقل از محافل اسرائیلی موثق افزود که آمریکا در این روزها طرح تشدید تدابیر علیه شهرک‌سازی در کرانه باختری و قدس اشغالی را بررسی می‌کند. بر اساس گفته‌های این مقامات آگاه طی چند هفته اخیر کاخ سفید مذاکراتی سری داشته است که در آن امکان تغییر سیاست فعلی را در قبال شهرک‌سازی که فقط به محکوم کردن بسنده می‌شود، بررسی کرده است.

هاآرتص همین اقدام آمریکا در بررسی تغییر سیاست در قبال شهرک سازی اسرائیلی را بسیار مهم توصیف کرد و افزود که اعتماد میان «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل لجبازی این رژیم در قبال خواست آمریکا پیرامون توقف شهرک‌سازی کاملا از بین رفته است.

یک مسئول اسرائیلی پیرامون مسائلی که در جلسه سری کاخ سفید بحث شد، گفت که در این جلسه چند طرح بررسی شد که همگی آنها نشان می‌دهد آمریکا مخالف شهرک‌سازی صهیونیستی است. وی افزود شرکت‌کنندگان در اجتماع مذکور طرح مسئله امتناع واشنگتن از استفاده از حق وتو در شواری امنیت علیه شهرک‌سازی و راههای ممنوعیت همکاری یا حمایت مالی از شهرک‌سازی را بررسی کردند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها