امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130685
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، امروز (جمعه) چهاردهم آذر مصادف با هشتادمین روز تجاوز گروهک تروریستی تکفیری «داعش» به ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، امروز (جمعه) چهاردهم آذر مصادف با هشتادمین روز تجاوز گروهک تروریستی تکفیری «داعش» به شهر «عین العرب» یا همان «کوبانی»،‌ واقع در ریف شمالی حلب است که آماج شدیدترین و وحشیانه‌ترین حملات این گروهک تکفیری قرار گرفته، بدون آنکه توان تحقق اهداف مورد نظر خود در این منطقه را داشته باشد و این امر مدیون رشادت‌، مقاومت و از خودگذشتگی کُردهای این منطقه است.

 

 

جدیدترین تحولات میدانی گزارش شده در هشتادمین روز تجاوز به عین العرب از ادامه درگیری‌ها در محورهای مختلف این شهر گزارش می‌دهد که رهاورد آن هلاکت 27 تکفیری داعشی بوده است.

براساس گزارش‌های رسیده، کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه روز گذشته موفق شدند، یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده تکفیری‌های داعشی را پیش از آنکه در محل مورد نظر یعنی کوی «چهل و هشت» در جنوب شرقی عین العرب منفجر شود، شناسایی و خنثی کنند.

در کوی «کانیا کردا» نیز کمین نصب شده توسط مبارزان کُرد هلاکت 3 داعشی و درگیری‌های شبانه این منطقه هلاکت 6 تروریست تکفیری دیگر را درپی داشت.

 

 

این درحالی است که درگیری‌ها در محور جنوبی عین العرب اسارت یک تکفیری داعشی و کشته شدن 7 تکفیری و ضبط تجهیزات نظامی آنها که شامل تفنگ و تجهیزات نظامی و بمب‌های دست‌ساز می‌شد،‌ را بدنبال داشت.

یک منبع میدانی محلی با اشاره به اینکه تجهیزات و کمک‌های نظامی همچنان از مناطق مختلف ریف حلب و الرقه بدست عناصر داعش در منطقه عین العرب می‌رسد، تاکید کرد: کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه همزمان با مقاومت مردمی و مبارزان کُرد در داخل شهر، عملیات نظامی خود علیه مواضع و استحکامات داعش در خارج و اطراف عین العرب را آغاز کردند که اغلب به صورت نصب کمین و به دام انداختن عناصر داعشی می‌باشد.

 

 

اما در محور «بوطان – میدان آزادی» و درپی انفجار یک دستگاه خودرو بمبگذاری شده اطراف کوی بوطان شرقی درگیری‌هایی میان مبارزان کُرد با عناصر تکفیری داعش روی داد که کشته و زخمی شدن شماری از آنها را درپی داشت.

در میان کشته‌های این درگیری‌ها «ابو عاصم القرشی»، از سرکردگان سعودی الاصل داعش نیز مشاهده می‌شود. این درحالی است که مبارزان کُرد همچنین موفق شدند، یک تکفیری داعشی با تابعیت تاجیکی را نیز در جریان این درگیری‌ها به اسارت بگیرند.

اما بمبگذاری یکی از خانه‌های منطقه بازار «الهال» عین العرب توسط مبارزان کُرد که توسط عناصر داعش به مقر عملیات‌های آنها تبدیل شده بود، کشته شدن 8 نفر از آنها را درپی داشت.

 

 

در محور غربی عین العرب که همجوار استان حسکه به شمار می‌آید، درگیری‌ها میان کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه با عناصر تکفیری داعش که در منطقه «مبروکه»، واقع در ریف غربی راس العین متمرکز شده‌اند، همچنان ادامه دارد و عناصر داعش تلاش دارند، به هر طریق ممکن مانع گشودن راه‌های امداد و کمک رسانی توسط کُردها از راس العین برای کُردهای عین العرب شوند.

از سوی دیگر با آغاز نفوذ عناصر تکفیری داعش به برخی از مناطق ریف جنوب شرقی تل تمر، اهالی این مناطق از بیم انتقامجویی‌های داعش خانه‌های خود را ترک و به مناطق همجوار پناه بردند.

یک منبع محلی در این خصوص توضیح داد که اهالی شهرک‌های ام الدبس، تل مجدل، ام الکبر و مفرق صدیق پس از مشاهده ورود عناصر تکفیری داعش به مناطق خود، ترک خانه‌های خود و پناه بردن به مناطق همجوار را بر انتقامجویی‌های داعش ترجیح دادند که تلاش دارد، با تصرف این مناطق مانع پیشروی ارتش سوریه در این محور استراتژیک شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار