امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130687
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیدعباس صالحی امشب در آئین افتتاح هشتمین نمایشگاه کتاب لرستان در خرم‌آباد اظهار کرد: معاون

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیدعباس صالحی امشب در آئین افتتاح هشتمین نمایشگاه کتاب لرستان در خرم‌آباد اظهار کرد: معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: امسال 41 هزار و 299 عنوان کتاب طی 8 ماهه گذشته در کشور به چاپ رسیده است. 

وی ادامه داد: بین 4 تا 5 هزار ناشر در سطح کشور وجود دارد، این در حالی است که تولید کتاب در 8 ماهه گذشته امسال قابل توجه بوده است و در این تولیدات همه ایران نقش داشته‌اند.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: اگر تولید کتاب و اندیشه در سه دهه گذشته به مراکز خاص تعلق داشته است، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی تمام ایران در توسعه دانش و تولید فکر نقش دارند و اکنون شرایط ویژه‌ای برای رشد فرهنگ و دانش در سطح کشور برقرار است که این خود جای خوشحالی دارد، چراکه فرآورده‌های کتاب هر روز بیشتر می‌شود.

صالحی تصریح کرد: امروز شرایط ویژه‌ای برای رشد فرهنگ و نشر کتاب در سطح ملی وجود دارد و امروز ما به استانی سفر کرده‌ایم که دیرینه فرهنگ و تاریخی دارد؛ این در حالی‌ است که تولید نشر و کتاب در کشور به‌ گونه‌ دیگری است، چراکه تولید نشر اهمیت پیدا کرده و از سطح استانی و تهران خارج شده است و اگر امروز کتابی چاپ می‌شود، عناوینی ملی هستند.

وی اضافه کرد: بر حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه به تولید و نشر کتاب تفاوت کرده است، چراکه ما به‌ دنبال این هستیم که این سرمایه‌های اجتماعی را برای توسعه کشور به همدیگر متصل کنیم که یکی از معبرهای این امر، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در سطح کشور است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: نمایشگاه‌های کتاب می‌توانند به عنوان بستر اتصال تولید علم و فرهنگ باشند، بنابراین امیدواریم بتوانیم منابع فرهنگی و علمی این استان را در این نمایشگاه به سایر مردم معرفی کنیم.

صالحی اظهار کرد: استان لرستان، استانی است که در نقطه آغاز تاریخ یک استان با تمدن شناخته شده است، بنابراین نقش و لرستان تأثیرگذاری زیادی بر حیات سیاسی و تاریخی ایران داشته است.

وی عنوان داشت: لرستان بر انقلاب اسلامی تأثیر بسزایی ایفا کرده است، چراکه بزرگانی مانند آیت‌الله کمالوند و شخصیت‌های بزرگ این استان بر تاریخ نقش مهمی داشته‌اند.

این مسئول در پایان بیان داشت: حوزه کتاب و نشر از حوزه‌های مورد توجه نظام، انقلاب اسلامی، دولت است که ما نیز همه تلاش خود را برای گسترش آن به‌ کار می‌گیریم.

انتهای پیام/85001/ذ40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها