امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130688
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیدعباس صالحی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در حوزه تولید کتاب و نشر کشور در هشت ماه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیدعباس صالحی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ در حوزه تولید کتاب و نشر کشور در هشت ماه امسال، 41 هزار و 299 عنوان کتاب چاپ شده است که در همین مدت، سال گذشته 36 هزار و 793 عنوان کتاب به چاپ رسیده بود. در زمینه تولید کتاب و نشر کشور 12 درصد رشد داشته‌ایم که این خود جای امیدواری دارد.

وی ادامه داد: در حوزه دین 26 درصد، ادبیات 22 درصد، علوم 16 درصد و کودک 15 درصد افزایش عناوین طی 8 ماهه امسال نسبت به سال گذشته داشته‌ایم که متوسط رشد افزایش عناوین 12 درصد است.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از عناوین مانند کتاب‌های کمک درسی 13 درصد در هشت ماه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشته‌ایم؛ این در حالی است که در زمینه زبان انگلیسی و در سطح کشور نسبت به سال گذشته 18 درصد کاهش داشته‌ایم.

صالحی با بیان اینکه در حوزه خرید به طور متوسط 19 درصد افزایش میانگین قیمت کتاب در هشت ماه امسال بوده است که این موضوع در حوزه کتاب تألیفی 9 درصد و ترجمه‌ای 27 درصد افزایش میانگین قیمت کتاب بوده است، یادآور شد: در چاپ اول 22 درصد و در چاپ‌های مجدد 2 درصد افزایش داشته‌ایم، یعنی کتاب‌هایی که چاپ مجدد شده‌اند، افزایش قیمت بیشتری داشته‌اند.

انتهای پیام/85001/ذ30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها