امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130689
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی امشب در مراسم آیین افتتاح هشتمین نمایشگاه کتاب در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی امشب در مراسم آیین افتتاح هشتمین نمایشگاه کتاب در خرم‌آباد اظهار کرد: سابقه فرهنگ و تمدن هر منطقه‌ای گویای این است که کتاب نقش مهمی در فرهنگ‌سازی هر جامعه دارد به همین جهت هرگاه پیامبری مبعوث شده همراه با آن میزان، قوانین و کتابی فرستاده شده است تا آن جامعه را بر مبنای کتاب اداره کند زیرا کتاب عامل پیشرفت و شکوفایی فکر است.

وی ادامه داد: کتاب نتیجه تجربه سنگین یک انسان است زیرا یک انسان محقق و پژوهشگر تمام فکر خود را در مجموعه‌ای به نام کتاب جمع‌آوری می‌کند و این انسان تلاشگر، محقق و دارای فکر و اندیشه است که زحمت وی در کتاب و نوشتار خلاصه شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: کتاب بوستانی است که در آن محصول‌های گوناگون دیده می‌شود و هر محصول زمینه رشد انسان‌ها را نشان می‌دهد این در حالی است که تعلیم کتاب وظیفه همه پیامبران الهی است.

امام جمعه خرم‌آباد متذکر شد: در تاریخ اولین مرکزی که مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است کتابخانه‌ها بوده‌اند زیرا مغول، مستکبران و غیره حمله‌هایی به کتابخانه‌ها داشته‌اند.

میرعمادی یادآور شد: آن زمان که اسلام صاحب تمدن بوده است غرب در وحشی‌گری به سر می‌برده است اما جامعه اسلام محو تمدن حقوق، آزادی، فکر و اندیشه بوده است و منطق مسلمانان، منطق کتاب بوده زیرا پیامبر با کتاب توانسته است قلب مسلمانان را تسخیر کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اظهار کرد: امروز غرب توان آوردن کتابی مانند قرآن ما را ندارد و هیچ کس نمی‌تواند یک آیه مانند قرآن بیاورد زیرا اسلام و قرآن سخن از حیات، پویایی و زنده شدن می دهد.

وی عنوان داشت: کتاب سند هویت یک ملت است بنابراین محققان و پژوهشگران باید به‌دنبال نشر هرچه بیشتر کتاب باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در پایان عنوان داشت: ما باید با کتاب زندگی کنیم و الگوهایی مانند علامه امینی را که روزی 17 ساعت مطالعه کرده است را برای خود الگو قرار دهیم زیرا نسل جوان ما امروز به سمت برخی از امور و سرگرمی رفته‌اند که چیزی عاید آنها نمی‌شود زیرا سرگرم شدن با صفحات اینترنت چیزی برای انسان سرمایه نمی‌آورد اما کتاب به اندوخته‌های انسان اطمینان می‌دهد.

انتهای پیام/85001/ذ30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار