امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13069
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۲۱
تعداد بازدید: 86
به گزارش فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه، درست ساعاتی بعد از آنکه هشدار نهایی را به معترضان ترکیه داد، گفت‌وگوهایی ...

به گزارش فارس به نقل از شبکه «بی بی سی»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه، درست ساعاتی بعد از آنکه هشدار نهایی را به معترضان ترکیه داد، گفت‌وگوهایی را با اعضای گروه کلیدی معترضان دیدار کرد.

«طیفان قهرمان» از کمپین «همبستگی با تقسیم»، نتیجه این گفت‌وگو را مثبت توصیف کردند.

مخالفان اعلام کردند که اردوغان در پایان این نشست پذیرفته به رأی دادگاهی که برای بررسی طرح توسعه پارک «گزی» استانبول برگزار می‌شود احترام گذارد.

رجب طیب اردوغان در حالی در آنکارا با مخالفان دیدار کرد که فرماندار استانبول به کسانی که در میدان تقسیم این شهر تحصن کرده‌اند پیشنهاد مذاکره داد.

پیش از این نیز دولت اردوغان روز چهارشنبه پیشنهاد کرد که در مورد طرح توسعه پارک گزی استانبول که علت اصلی بروز مخالفت‌ها بوده همه‌پرسی انجام شود.

بر اساس این گزارش، برگزاری این نشست در میدان تقسیم استانبول برای این صورت گرفت که شهروندان بتوانند تصمیم خود را بگیرند.

بیش از دو هفته است که درگیری پلیس با معترضان در پارک گزی و میدان تقسیم ادامه دارد و فعالان سیاسی اعلام کردند که تا زمانیکه دولت از طرح‌های خود برای بازتوسعه پارک گزی کناره‌گیری نکند، از تظاهرات دست برنمی‌دارند.

نشست اردوغان با معترضان در آنکارا جز اولین دیدار وی محسوب می‌شود که به طور مستقیم با سازمان‌دهندگان تظاهرات دیدار کرده است.

«حسین جلیک» سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که رأی‌گیری عمومی درباره آینده پارک گزی باید برگزار شود.

وی تصریح کرد: پارک نباید مکانی برای افراد باشد که 24 ساعته در آن زندگی کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها