امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130696
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، اجلاسیه هم‌اندیشی نقش حوزه‌های علمیه و بسیج طلاب در مدیریت جهادی و عرصه فرهنگ پیش از ظهر امروز ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، اجلاسیه هم‌اندیشی نقش حوزه‌های علمیه و بسیج طلاب در مدیریت جهادی و عرصه فرهنگ پیش از ظهر امروز با حضور معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه سراسر کشور، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله، جانشین فرمانده سپاه ثارالله و مدیران مدارس علمیه استان کرمان برگزار شد.

معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه سراسر کشور در این نشست اظهار داشت: بسیج در حوزه‌های علمیه دارای ظرفیتی است که می‌توانیم اهداف انقلاب، امام راحل و رهبری را عملیاتی کنیم.

حجت‌الاسلام عبدالکریم فرهانی افزود: بهترین و اساسی‌ترین محور مشترک برای استفاده از ظرفیت بسیج و حوزه، فرمایشات رهبر معظم انقلاب است، ما رهبری فقیه، مفسر، رجالی و مورخ داریم که انقلاب را مدیریت کرده و از همه ما در کار بسیج باسابقه‌تر است.

فرهانی عنوان کرد: اگر فرمایشات رهبری را در حوزه میان اساتید و علما عملیاتی کنیم، یقینا در تمام عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به نتیجه می‌رسیم.

وی بیان داشت: ما باید توقعات و درخواست‌های رهبری را از بسیج مشخص کنیم و به دیدگاه ایشان در این مورد برسیم که اکثر قاطع مردم ایران بسیجی هستند.

معاون آموزش و امور حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: امام خمینی (ره) سه دوره را برای روحانیت و طلاب تعریف کردند که نخستین آن دوره محدثین است و روحانیت احادیث و روایات را مصون داشتند.

فرهانی تصریح کرد: دوره دوم روحانیت از دیدگاه امام راحل، دوره مجتهدین است که با ارائه ساز و کار اجتهاد این امکان به وجود آوردند و با استفاده از کتاب و سنت، مردم را هدایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: دوره سوم به نام ولایت عنوان شده است، عالم دینی و حوزه علاوه بر فعالیت‌های قبل باید ولی امر تربیت کند و در این زمان حوزه علمیه جوابگوی همه چیز است.

فرهانی با بیان اینکه حوزه علمیه انقلاب را صادر کرد، بیان داشت: در دوره ولایت، عالم دینی تنها مسئله شرعی جواب نمی‌دهد و تنها به روایت نمی‌پردازد، بلکه همه منابع انسانی را مدیریت می‌کند.

وی ادامه داد: در این دوره حوزه ظرفیتی به نام بسیج می‌خواهد و دکترین دوره ولایت، ظرفیتی به نام بسیج نیاز دارد.

حجت‌الاسلام حسین الله‌وردی مدیر حوزه‌های علمیه استان کرمان در این نشست اظهار داشت: بسیج در حوزه‌های علمیه نقطه عطف است، طلاب با آموزش‌های رزمی، اعزام به جبهه و حضور در صحنه‌های مختلف به برنامه‌های بسیج در زمان جنگ جامه عمل پوشاندند.

وی افزود: در سال گذشته تفاهمنامه‌ای میان حوزه علمیه و نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه منعقد شد که تعریف و ساختار جدیدی برای بسیج شده و براساس آن شوراهای هماهنگی در شهرستان‌ها تشکیل شدند.
انتهای پیام/80017/غ30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها