امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130699
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شهاب‌الدین اروم‌بیک‌زاده در بدو ورود به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شهاب‌الدین اروم‌بیک‌زاده در بدو ورود به مشهد اظهار کرد: اقدام سازمان همکاری‌های اسلامی به عنوان سازمانی با نفوذ در بررسی تحکیم صلح و وحدت در بین تمام مسلمانان جهان، پیشگیری از افراط‌گرایی دینی و معرفی چهره واقعی اسلام اقدامی بسیار مناسب و ارزشمند است.

وی دهمین اجلاس وزرای اطلاع‌رسانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی را گامی بسیار مثبت در مسیر خودشناسی ملت‌های مسلمان ارزیابی کرد.

وزیر فرهنگ تاجیکستان گفت: سخنرانان این اجلاس بر تحکیم هویت و وحدت اسلامی و پیشگیری از حرکت‌های فریبکارانه علیه ملل اسلامی و نقش آفرینی رسانه‌های جهان اسلام در این زمینه تاکید کردند.

اروم بیک‌زاده، درباره برنامه‌های دولت تاجیکستان برای رسمیت بخشیدن به خط فارسی به جای سریلیک در این کشور فارسی زبان افزود: اگر چه در تاریخ کشور تاجیکستان بارها خط از سریلیک به لاتین و برعکس تغییر کرده است اما ما برای آموزش خط فارسی حتی در دوران حکومت شوروی مشکلی نداشته‌ایم و نسل امروز تاجیکستان، فارسی را آموخته است و می‌تواند از این خط استفاده کند.

وی تصریح کرد: بسیاری از نسل جوان و کهنسال تاجیکستان توجه زیادی به خط فارسی دارند و من اطمینان دارم که خط فارسی در آینده نیز رواج بیشتری می‌یابد.

وزیر فرهنگ تاجیکستان با اشاره به یگانگی فرهنگی ایران و تاجیکستان، برگزاری هفته‌های فرهنگی بین دو کشور را از شیوه‌های ثمر بخش در تقویت روابط دو جانبه دانست که نمونه این برنامه در سال 2010 در دو کشور اجرا شد.

اروم‌بیک‌زاده همچنین همکاری در زمینه مرمت آثار تاریخی که در پیوند با هر دو ملت هستند، برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی و مسابقات فرهنگی و هنری را از زمینه‌های گسترش روابط فرهنگی بین دو کشور برشمرد.
انتهای پیام/70005/الف/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها