امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130701
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آخرین جلسه هیأت مدیره انجمن قلم ایران، کامران پارسی نژاد (نویسنده، منتقد و پژوهشگر) به عنوان دبیر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در آخرین جلسه هیأت مدیره انجمن قلم ایران، کامران پارسی نژاد (نویسنده، منتقد و پژوهشگر) به عنوان دبیر سیزدهمین دوره جشنواره قلم زرین انتخاب شد.

 

کامران پارسی نژاد، متولد 1342 تهران است. وی تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در رشته ادبیات انگلیسی گذرانده است. وی داوری سی و چهار جشنواره‌های ادبی مختلف چون کتاب سال جمهوری اسلامی، جلال آل احمد، نقد ادبی، کتاب سال دفاع مقدس، قلم زرین کتاب فصل، یوسف، گام اول، فیلم فجر در بخش جنبی، شعر و داستان جوان سوره را طی1383 تا 1393 بر عهده داشته است.

وی همچنین در سال 1389 دبیر علمی جشنواره ادبی یوسف بوده است. از پارسی‌نژاد تا کنون هفده کتاب در حوزه‌های داستان، نقد ادبی، مکاتب و نحله‌های ادبی و همچنین 300 مقاله تخصصی در نشریات محتلف منتشر شده است.

کارشناسی اداره کتاب ، وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی، عضویت در هیئت علمی حلقه ادبیات پژوهشگاه اندیشه اسلامی، عضویت در شورای سیاست گذاری بنیادحفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس. دبیر ی شورای اقتباس سیما فیلم، کارشناس داستان دفتر کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش، عضویت در هیت تحریریه مجله نخصصی اقلیم نقد، مدیریت بخش پژوهش بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان و ... از سوابق فرهنگی او به حساب می آید.

جشنواره قلم زرین که با این انتخاب، سیزدهمین دوره خود را آغاز می‌کند، با سابقه‌ترین و منظم‌ترین جشنواره ادبی غیر دولتی کشور است، که همه ساله در ۱۴ تیرماه(روز ملی قلم) برگزار می‌شود و در سه رشته داستان، پژوهش و نقد ادبی و شعر، برگزیدگان خود را معرفی می‌کند و مورد تقدیر قرار می‌دهد.

برخی از دبیران پیشین این جشنواره عبارت‌اند از رضا اسماعیلی، سمیرا اصلانپور، راضیه تجار، احمد شاکری، مریم صباغ‌زاده، رضا رسولی، علی‌اکبر والایی.

دبیر جشنواره به عنوان نخستین کار، داور و سرداوران مورد نظر خود برای هر یک از بخش‌های سه گانه داستان، پژوهش و نقد ادبی و شعر را به هیئت مدیره انجمن قلم معرفی می‌کند؛ تا پس از تایید به کار مشغول شوند. این داوران می توانند از میان اعضای انجمن یا خارج آن باشند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها