امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130705
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۲۱
تعداد بازدید: 32
حسن شیرعلیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردستان اظهار کرد: انس با قرآن کریم همواره مایه رحمت برای انسان‌هاست و الهام‌گیری از قرآن ...

حسن شیرعلیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردستان اظهار کرد: انس با قرآن کریم همواره مایه رحمت برای انسان‌هاست و الهام‌گیری از قرآن سرمنشأ تشخیص حق از باطل است.

وی با اشاره به اینکه آیات نورانی و روشنگر قرآن کریم همواره در برگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی، رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است، افزود: قرآن معجزه آخرین پیامبر بوده و نخستین محافظ قرآن خداوند متعال است.

معاون پرورشی اداره آموزش وپرورش اردستان با تاکید بر اینکه قرآن یک دفاع در برابر شیطان است و از این طریق می‌توانیم بسیاری از مشکلاتمان را حل کنیم، ادامه داد: با تلاوت قرآن کریم و استفاده از آیات قرآن به خداوند نزدیک‌تر خواهیم شد و از توطئه‌های شیطان محفوظ می‌مانیم.

وی اضافه کرد: طرح خروج از مهجوریت قرآن با توزیع 9 هزار کتاب قرآنی در تمام آموزشگاه‌های اردستان و با اهدای یک بسته هشت جلدی به کلیه فرهنگیان و یک کتاب به هر دانش‌آموز در اردستان اجرا شده است.

شیرعلیزاده از جمله راهکارهای اصلی رفع مهجوریت قرآن را بیدار کردن حس نیاز، تکرار قرآن و عمل به آن قلمداد و تصریح کرد: در قالب تکرار قرآن طرح مهجوریت قرآن در سال جاری در تمام مدارس اردستان به اجرا درمی‌آید.

وی با اشاره به اینکه این طرح تا پایان سال جاری با برگزاری آزمون‌های علمی قرآن از فرهنگیان و دانش‌آموزان ادامه خواهد داشت، یادآور شد: همچنین آزمون علمی خروج قرآن از مهجوریت با حضور بیش از 120 نفر از فرهنگیان اردستان در سه حوزه برگزار شد.

انتهای پیام/2301/گ20/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها