امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130715
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۶
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علیرضا رجایی در نخسیتن همایش بررسی مسائل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پناهنده که ظهر پنج‌شنبه در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علیرضا رجایی در نخسیتن همایش بررسی مسائل دانشجویان و فارغ‌التحصیلان پناهنده که ظهر پنج‌شنبه در سالن اجتماعات دانشکده علوم انسانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 3 میلیون تبعه افغان در ایران حضور دارند و این موضوع ظرفیت بزرگی برای گسترش توافقات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور است که امیدواریم این توافقات بیش از پیش تعمیق شود.

وی ادامه داد: سازوکاری در دولت جدید برای ارتقای سیستم آموزشی اتباع افغان در ایران طراحی شده که با روند آموزشی دانشجویان ایرانی یکسان است و این هدیه رئیس جمهور به اتباع افغان است.

مدیرکل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به سیاست‌های مثبت جمهوری اسلامی ایران در رأس آن مقام معظم رهبری و همچنین رئیس جمهور در خصوص ملت و دولت افغانستان، خاطرنشان کرد: تعمیق روابط و مناسبات بین ایران و افغانستان نباید تنها محدود به روابط میان دولت‌ها باشد ضمن اینکه در این بین لازم است به نقش سازمان‌های مردم نهاد نیز توجه شود.

رجایی تصریح کرد:‌ افغانستان شهدای بزرگی همچون احمد شاه مسعود دارد و تمام تلاش آنان با تشکیل حکومتی فراگیر و مستقل برای ملت افغانستان بود که این ویژگی‌های مشترک ایران و افغانستان محسوب می‌شود.

در این برنامه مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، سفیر افغانستان در ایران، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا، استاندار قزوین و معاون سیاسی و امنیتی وی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و جمعی از مسئولان استانی و دانشجویان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/2667/ذ/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها