امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 130720
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین روز هفته گذشته به معارفه وزیر علوم اختصاص داشت که اسحاق جهانگیری معاون اول ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخستین روز هفته گذشته به معارفه وزیر علوم اختصاص داشت که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسمی در وزارت علوم محمد فرهادی را به عنوان وزیر علوم معارفه و از تلاش‌های محمدعلی نجفی سرپرست این وزارتخانه تقدیر کرد.

در این مراسم فرهادی از حل مشکلات آموزش عالی با عمل به رهنمودهای رهبر انقلاب و مشخص شدن تعداد دانشجویان و دانشگاه‌ها براساس نیاز جامعه سخن گفت.

وزیر علوم با بیان اینکه سعی داریم در حوزه علم تحول ایجاد کنیم، گفت: باید تعداد دانشگاه‌ها، دانشجوها و رشته‌ها را براساس نیاز جامعه مشخص کنیم و این جزء مطالبات رهبر بزرگوار انقلاب است.

محمد فرهادی همچنین بر با تعامل، همکاری و همراهی با مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مراجع و علما، معاونت علمی و مراکز ذیربط تأکید کرد.

وی ضمن بیان مطالبی در رابطه با آشنایی خود با آموزش عالی و همچنین با محمدعلی نجفی افزود: از وزرای دولت تدبیر و امید باید تشکر کنیم، برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه علم و فناوری وجود دارد قابل توجه است و همچنین اسناد بالادستی بسیار دقیق آماده شده است.

وی افزود: اگر به رهنمودهای مقام معظم رهبری در رابطه با مسائل مختلف همچنین علم و فناوری توجه شود، همه مشکلات حل خواهد شد.

وزیر علوم تأکید کرد: دو کارکرد اصلی در نظام آموزش عالی را باید دنبال کنیم، اولین رویکرد، تربیت نیروی انسانی کارآمد و دومین کارکرد، گسترش مرزهای دانش، آن هم دانشی که ثروت‌آفرینی بالایی دارد، است.

* رونمایی از منشور حقوق دانشجویی

در هفته گذشته شاهد رونمایی و عرضه دستاوردهایی در حوزه علم و فرهنگ هم بودیم.

از منشور حقوق دانشجویی با حضور ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دیگر معاونان فرهنگی دانشگاه‌های کشور رونمایی شد.

این منشور 30 صفحه‌ای در 5 بخش آموزشی، پژوهشی، صنفی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تدوین شده است.

به گفته هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تدوین این منشور حدود یک سال به طول انجامیده است و مسئولان وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه تدوین این منشور با یکدیگر تعامل و همکاری داشتند که در نهایت نیز این منشور به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و متن آن نیز در ادامه در اختیار دانشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

* رونمایی از اطلس شناورهای کشور

اطلس شناورهای دریایی کشور به زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و در حاشیه شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشور در حاشیه شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشور در بندرعباس رونمایی شد.

در این اطلس مشخصات انواع کشتی‌های ساخته شده در کشور آمده است. این اطلس به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است.

* آمارنامه دریایی سال 93 تهیه شد

همچنین آمارنامه دریایی سال 93 ایران با انتشار تمام اطلاعات کمی مربوط به دریا در بخش شیلات، آموزش، حمل و نقل در ساخت کشتی‌ها نیز در حاشیه شانزدهمین همایش صنایع دریایی در بندرعباس رونمایی شد.

* دستاوردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه امیرکبیر عرضه شد

نمایشگاهی از دستاوردهای ستادهای مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دانشگاه امیرکبیر برگزار و در این نمایشگاه ظرفیت‌ها و خدمات معاونت علمی به جامعه دانشگاهی ارائه شد.

در این نمایشگاه، ستادهای مختلف معاونت علمی در 10 غرفه و بخش‌های دیگر معاونت مانند بنیاد ملی نخبگان و صندوق حمایت از پژوهشگران در هشت غرفه دستاوردهای خود را عرضه کردند و غرفه‌های دیگر به شرکت‌ها و مراکز رشد دانشگاهی اختصاص یافت.

همچنین 4 کارگاه آموزشی در زمینه دارایی فکری، تجاری‌سازی و کسب و کار فناوری نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار شد.

* سرپرست جدید واحد دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان منصوب شد

مسعود شفیعی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا شیخی‌فینی را به عنوان سرپرست واحد استان هرمزگان دانشگاه جامع علمی کاربردی منصوب کرد.

* مرکز زبان دانشگاه ایرانیان آغاز به کار کرد

مرکز زبان دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان با هدف توسعه آموزش‌های عمومی زبان خارجی فعالیت خود را آغاز کرد.

* پیکر دانشجوی شهید تشییع شد

پیکر پاک و مطهر دانشجوی شهید ستوان دوم جواد باقری که در جریان درگیری نیروهای مرزبانی با اشرار مسلح در مرزهای شرقی به درجه رفیع شهادت نائل شده بود، با حضور اقشار مختلف مردم در زاهدان تشییع شد.

شایان ذکر است، در هفته آینده نیز دانشگاه‌ها برای بزرگداشت شانزدهم آذرماه روز دانشجو برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها